Media: Andrea Anastasi zostanie trenerem ONICO Warszawa. Komentarz klubu

Maciej Walasek
08.01.2019 19:20
Andrea Anastasi
fot. Trefl Gdańsk/Facebook

Andrea Anastasi może zostać nowym szkoleniowcem ONICO Warszawa. Zdaniem włoskich mediów, obecny trener Trefla Gdańsk podpisał wstępną dwuletnią umowę z klubem ze stolicy Polski. Oznacza to, że posadę straci Stephane Antiga. Stołeczny klub szybko wydał oświadczenie w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Andrea Anastasi prowadzi Trefl Gdańsk od 2014 roku. Razem z gdańskim zespołem w sezonie 2014/15 wywalczył wicemistrzostwo Polski, a w ostatnim roku sięgnął po brązowy medal. Oprócz tego zdobył dwa puchary i jeden Superpuchar Polski. Włoski dziennikarz Gian Luca Pasini dotarł do informacji, mówiących o tym, że od przyszłego roku 59-latek zostanie trenerem ONICO Warszawa.

Zobacz także

To oznacza, że z posadą szkoleniowca pożegna się inny były selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy, Stephane Antiga. To ma być kolejny krok stołecznego zespołu do zbudowania silnej drużyny na siatkarskiej mapie Polski. W ostatnim czasie ONICO Warszawa ściągnęło Bartosza Kurka.

Andrea Anastasi trenerem ONICO: Oświadczenie klubu

ONICO Warszawa wystosowało specjalne oświadczenie w tej sprawie. Klub ze stolicy Polski zaprzeczył pogłoskom o rozmowach z Włochem.

- Odnosząc się do spekulacji prasowych, oświadczamy, że nie mamy podpisanej umowy o współpracy z trenerem Andreą Anastasim. Do końca sezonu 2018/2019 trenerem ONICO Warszawa, zgodnie z kontraktem, pozostaje Stephane Antiga, a klub skupia się na walce o najwyższe trofea w tym sezonie - napisano w komunikacie.

Na tę chwilę klub ze stolicy zajmuje drugie miejsce w PlusLidze. Do prowadzącej ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle traci dziewięć „oczek”.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW