Zamknij

PZPS zareagował na wulgarny wpis Spiridonowa. Sprawa trafi do FIVB

Maciej Walasek
18.07.2019 12:01
Aleksiej Spiridonow
fot. Piotr Matusewicz/East News

Polski Związek Piłki Siatkowej opublikował post, w którym odniósł się do sprawy z wulgarnym wpisem Aleksieja Spiridonowa. Siatkarz reprezentacji Rosji w wulgarnych słowach obraził Polaków.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Aleksiej Spiridonow po raz kolejny obraził polskich siatkarzy na Twitterze. Rosjanin napisał pod postem Karola Kłosa „Polska ku**a”. Mimo że środkowy PGE Skry Bełchatów pokazał klasę i zignorował zaczepkę przyjmującego, jego zachowanie nie przeszło bez echa w PZPS. Federacja poinformowała o podjęciu konkretnych działań wobec zachowania 31-latka.

„W związku z obraźliwym wpisem zawodnika Aleksieja Spiridonowa zamieszczonym na jego profilu twitterowym; Jacek Kasprzyk – prezes PZPS zdecydował o skierowaniu wniosków o podjęcie działań dyscyplinarnych do odpowiednich struktur FIVB i Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej” – napisał w oświadczeniu.

Aleksiej Spiridonow: Co zrobi FIVB?

To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy Spiridonow atakuje Polaków. W przeszłości Rosjanin dopuścił się kilku innych skandalicznych rzeczy, gdzie miał opluć posła Marka Matuszewskiego i nazwał Polaków „zgniłym narodem”. Najwyższy czas, aby zawodnik Uralu Ufa odpowiedział za swoją druzgocącą postawę i został ukarany.

Przypomnijmy, że kiedy Michał Kubiak obraził Irańczyków, wysłali oni podobny wniosek do FIVB, w którym domagali się nałożenia kary. Wobec tego kapitan biało-czerwonych dostał karę finansową od PZPS, który też zawiesił go na sześć meczów.

RadioZET.pl/Twitter/MW