Zamknij

Siatkarz zdyskwalifikowany przez federację. Zaatakował kierowcę

29.06.2020 18:06
Aleksander Kimerow zaatakował kierowcę
fot. kadr z wideo

Aleksander Kimerow na ulicach Moskwy zaatakował jednego z kierowców. Rosyjski siatkarz został natychmiast ukarany przez krajową federację, która nałożyła na niego dwuletnią dyskwalifikację. Dodatkowe konsekwencje wyciągnął także klub zawodnika.

Aleksander Kimerow miał być rozwścieczony jazdą mężczyzny znajdującego się przed nim. Sfrustrowany siatkarz najpierw uderzył w lusterko, a następnie blokując samochód, zaczął kopać pojazd.

- Aleksander oszalał, ponieważ samochód przed nim nie poruszał się środkiem pasa ruchu i nie przepuszczał go na światłach – czytamy w serwisie mash.ru.

Aleksander Kimerow zaatakował kierowcę

Nagranie z nieodpowiedzialnym zachowaniem 23-latka trafiło do sieci, gdzie odbiło się szerokim echem. Rosyjska Federacja Siatkówki postanowiła zdyskwalifikować zawodnika na dwa lata. Oprócz niej, pewne kroki w tej sprawie podjął klub, Fakieł Nowy Urengoj, który rozwiązał z nim umowę.

- To zachowanie jest nie do zaakceptowania. Kontrakt stanowi, że gracz musi przestrzegać wszystkich zasad i podtrzymywać pozytywny wizerunek zespołu. W związku z tym zostanie ukarany – przyznał w wywiadzie dla R-Sportu, dyrektor sportowy klubu, Nikołaj Kapranow.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/