Zamknij

Aleksandar Atanasijević wraca do PlusLigi. Wielki hit potwierdzony

30.04.2021 21:52
Aleksandar Atanasijević
fot. Sputnik/EAST NEWS

Aleksandar Atanasijević wraca do PlusLigi. Serbski atakujący od przyszłego sezonu ponownie będzie siatkarzem PGE Skry Bełchatów.

Aleksandar Atanasijević po ośmiu latach powraca do PlusLigi. Atakujący w ostatnim czasie występował we włoskiej Perugii, ale o jego przenosinach do Polski mówiło się już od kilku tygodni. Teraz sam zainteresowany potwierdził plotki w wywiadzie dla portalu volleynews.it.

- Nie mógłbym zdradzić Perugii i przejść do innego włoskiego zespołu. Wybrałem Bełchatów, bo to silny zespół, choć dawno niczego nie wygrał. Moje odejście nie było z winy Vitala Heynena, a po prostu nadszedł czas, bym poszukał nowego wyzwania. PGE Skra złożyła mi ofertę w lutym, pomimo rekonwalescencji. Prezes Perugii pozwolił mi odejść bez pytania o sumę odstępnego, mimo że miałem ważny kontrakt na kolejny rok – wyjaśnił Atanasijević.

Aleksandar Atanasijević wraca do PlusLigi

29-latek razem z Perugią sięgnął po mistrzostwo Włoch, dwukrotnie cieszył się z Pucharu i trzykrotnie z Superpucharu Włoch. Serbski atakujący w PGE Skrze Bełchatów grał w latach 2011-2013. Wówczas z polskim zespołem świętował wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski, Superpuchar Polski. Wywalczył także srebrny medal Ligi Mistrzów oraz brązowy krążek Klubowych Mistrzostw Świata.

W tym sezonie bełchatowianie spisali się poniżej oczekiwań, nie wygrywając żadnego trofeum. Podopieczni Michała Mieszko Gogola w walce o brąz PlusLigi przegrali z Vervą Warszawa Orlen Paliwa i zakończyli zmaganian a czwartym miejscu.

RadioZET.pl