Zamknij

Aleksandar Atanasijević oficjalnie siatkarzem PGE Skry Bełchatów

07.05.2021 12:16
Aleksandar Atanasijević
fot. Vladimir Pesnya/SPUTNIK Russia/East News

Aleksandar Atanasijević oficjalnie już został nowym siatkarzem PGE Skry Bełchatów. Serbski siatkarz wraca do klubu po ośmiu latach spędzonych we Włoszech.

Aleksandar Atanasijević ostatnie lata spędził w Sir Safety Perugia. Zdobył z klubem m.in. mistrzostwo Włoch, dwa Puchary Włoch i trzy Superpuchary. W 2017 roku grał w finale Ligi Mistrzów.

O transferze do Skry Bełchatów sam zainteresowany mówił już kilka dni temu. - Nie mógłbym zdradzić Perugii i przejść do innego włoskiego zespołu. Wybrałem Bełchatów, bo to silny zespół, choć dawno niczego nie wygrał. Moje odejście nie było z winy Vitala Heynena, a po prostu nadszedł czas, bym poszukał nowego wyzwania. PGE Skra złożyła mi ofertę w lutym, pomimo rekonwalescencji - przyznał pod koniec kwietnia w rozmowie z volleynews.it.

W piątek, 7 maja, Skra oficjalnie potwierdziła wcześniejsze doniesienia.

Aleksandar Atanasijević oficjalnie siatkarzem Skry Bełchatów

Atanasijević grał wcześniej w Bełchatowie w latach 2011-2013. Ze Skrą zdobył Puchar i Superpuchar Polski. Atakujący ma też mnóstwo sukcesów w piłce reprezentacyjnej. Dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Europy (2011, 2019), triumfował również w Lidze Światowej (2016).