Smutny dzień dla kibiców Resovii. Gwiazda klubu zakończyła karierę

06.05.2020 22:26
Asseco Resovia
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News

Aleh Achrem zakończył karierę w wieku 37 lat. Białorusin z polskim obywatelstwem grał w siatkówkę przez ponad 20 lat. Najdłużej związany był z Asseco Resovią Rzeszów, której był kapitanem.

37-letni Aleh Achrem, zawodnik Asseco Resovii, poinformował w środę w mediach społecznościowych o zakończeniu kariery sportowej. Białoruski siatkarz z polskim obywatelstwem przez wiele lat grał w rzeszowskim zespole. "W życiu każdego sportowca przychodzi czas, gdy trzeba powiedzieć 'dziękuję'. Taki moment nadszedł także dla mnie. Dziś, po ponad 20 latach zawodowej gry w siatkówkę, mówię – dziękuję" – napisał Achrem.

Podziękował za "wszystkie emocje, treningi, mecze, zwycięstwa, porażki". "Za dobre i gorsze chwile. Za medale, puchary, ale i za naukę życia, którą siatkówka dała mi przez te wszystkie lata" - zaznaczył.

Aleh Achrem zakończył karierę. Smutny dzień dla kibiców Resovii

Achrem dodał, że "dzięki siatkówce" mógł "poznać wielu fantastycznych ludzi i wiele pięknych miejsc".

"Dzięki siatkówce znalazłem się w Rzeszowie, gdzie teraz jest mój dom i gdzie zostaję z rodziną. Od kilku lat, gdy myślałem o końcu kariery, marzyłem, by zrobić to właśnie w domu, w Asseco Resovii. Dziś spełniam to marzenia" - zaznaczył.

We wpisie pożegnalnym napisał, że w środę po raz ostatni usiadł w szatni swojego klubu. "Odwiesiłem symbolicznie buty. To koniec pięknej przygody jako siatkarza i choć serce jeszcze ciągnie na boisko, przyszedł czas by podjąć tę decyzje" – zauważył.

Achrem w swojej karierze najdłużej był związany z Asseco Resovią Rzeszów. Był m.in. kapitanem tej drużyny.

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu