Druga Polka w Scandicci. Agnieszka Kąkolewska dołączyła do Magdy Stysiak

Krzysztof Sobczak
16.07.2019 18:57
Agnieszka Kąkolewska zagra z Savino Del Bene Scandicci
fot. FIVB

Agnieszka Kąkolewska, kapitan reprezentacji Polski, podpisała kontrakt z trzecim zespołem Serie A1, Savino Del Bene Scandicci - poinformował na swojej stronie internetowej włoski klub. Wcześniej z tą drużyną związała się Magdalena Stysiak.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dla Stysiak będzie to pierwszy sezon w Italii, dla Kąkolewskiej drugi, więc młodej zawodniczce będzie łatwiej o aklimatyzację w nowym kraju. Kapitan biało-czerwonych miniony sezon spędziła w Pomi Casalmaggiore.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę zagrać w Scandicci w przyszłym sezonie. Obecnie  biorę udział w przygotowaniach do kwalifikacji olimpijskich z drużyną narodową, ale nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu w barwach Savino Del Bene - powiedziała 24-letnia środkowa.

ZOBACZ TAKŻE: Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Kiedy i z kim zagrają Polki?

Savino Del Bene Scandicci - skład na sezon 2019/2010

Scandicci zajęło w minionym sezonie 3. miejsce, ale nie zamierza się tym zadowolić i latem zbudowało bardzo silną ekipę. W drużynie zagrają m.in. Lonneke Sloetjes, Paola Cardullo, Ofelia Malinov i Lucia Bosetti. Kąkolewska o miejsce w składzie będzie rywalizowała z Brazylijką Adenizią Da Silvą, Serbką Jovaną Stevanović oraz Włoszkami Beatrice Molinaro i Mariną Lubian.

RadioZET.pl/Scandicci/KS