Agnieszka Bednarek kończy karierę. Przez lata stanowiła trzon reprezentacji

02.06.2020 16:21
Agnieszka Bednarek kończy karierę.
fot. Chemik Police

Agnieszka Bednarek, brązowa medalistka mistrzostw Europy i wieloletnia podpora siatkarskiej reprezentacji Polski, kończy karierę. - Nie planuję zostać przy pracy w siatkówce - przyznała zawodniczka cytowana przez oficjalną stronę jej ostatniego klubu Chemika Police.

Agnieszka Bednarek jest jedną z najbardziej utytułowanych siatkarek w kraju. Na swoim koncie ma aż 14 medali mistrzostw Polski, z czego połowa to krążki złote. Po tytuł sięgała w trzech klubach - PTPS-ie Piła, Muszyniance Muszyna i Chemiku Police. Ponadto siedmiokrotnie wznosiła do góry Puchar Polski, a wraz z Muszyną triumfowała w Pucharze CEV.

Kariera reprezentacyjna nie była już tak obfita w sukcesy, ale zdołała wraz z koleżankami wywalczyć brązowy medal rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europy w 2009 roku. Sześć lat później zdobyła srebro Igrzysk Europejskich. W rozwoju jej przygody z kadrą przeszkadzały kontuzje, a i ostatnie czasy dla reprezentacji nie były tak udane jak na początku XXI wieku.

Agnieszka Bednarek porzuca siatkówkę

34-letnia siatkarka słynęła z doskonałej zagrywki, która wielokrotnie doprowadzała rywalki do szewskiej pasji. W tym elemencie zgarnęła szereg nagród indywidualnych, m.in. z mistrzostw Europy i Ligi Mistrzyń.

- Poczułam, że to odpowiedni moment. Siatkówka w życiu dała mi bardzo dużo, była to niesamowita przygoda. Teraz czas na nowy rozdział, którym jestem bardzo podekscytowana. Mam masę pomysłów, momentami aż za dużo. Daję sobie czas na odpoczynek, złapanie dystansu, zobaczymy co przyniesie przyszłość. Nie planuję zostać przy pracy w siatkówce – powiedziała Agnieszka Bednarek.

Posłuchaj podcastu

Byłej już siatkarce życzymy spełniania kolejnych marzeń.

RadioZET.pl/chemik-police.com