Zamknij

Szczęściokrotny mistrz Polski bez licencji na grę w Krispol 1. Lidze

25.09.2019 16:49
AZS Częstochowa bez licencji na grę w Krispol 1. Lidze
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/EastNews

AZS Częstochowa, w latach 90. czołowy klub polskiej ligi siatkówki, nie otrzymał licencji na występy w Krispol 1. Lidze. To najprawdopodobniej oznacza upadek zasłużonego klubu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Arkadiusz Gołaś, Dawid Murek, Piotr Gruszka, Andrzej i Krzysztof Stelmachowie, Marcin Nowak, Łukasz Żygadło, Radosław Panas, Krzysztof Ignaczak, Paweł Zatorski, Andrzej Wrona, Michał Winiarski, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga - to tylko niektórzy z graczy, którzy rozpoczynali bądź występowali w barwach AZS-u Częstochowa, klubu, który w latach 90. wraz z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle toczył zażartą walkę o mistrzostwo Polski. "Akademikom" udało się to sześć razy - 1990, 1993, 1994, 1995, 1997, 1999.

AZS Częstochowa upadnie?

Ostatnie dwa latach przyniosły jednak spadek do 1. Ligi, ogromne zadłużenie m.in. względem miasta i podpisywanie kontraktów z zawodnikami, na których zwyczajnie nie było tego klubu stać. Efekt? Utrata płynności finansowej, a w w konsekwencji odebranie licencji na występy na zapleczu PlusLigi. Ostateczna decyzja zapadła we wtorek na posiedzeniu Sądu Odwoławczego przy Polskim Związku Piłki Siatkowej.

"Sąd utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję, to znaczy podtrzymał stanowisko Komisji Licencyjnej o odmowie przyznania KS AZS Częstochowa SA licencji klubowej na sezon 2019/2020" - czytamy w oświadczeniu. Miejsce "Akademików" zajmie SPS Chrobry Głogów.

Włodarze AZS-u Częstochowa do końca walczyli o zmianę decyzji. Podpisano ugody ze wszystkimi zawodnikami, ale nawet to nie przekonało sądu do łagodniejszego wyroku.

Jeśli szybko nie znajdzie się sponsor, ludzie, którzy będą chcieli spłacić długi i zainwestować w klub, AZS Częstochowa upadnie.

RadioZET.pl/pzps.pl/KS