Zamknij

Mistrz kraju spada z ligi. Nie ma już szans na zachowanie miejsca w elicie

05.05.2022 19:37
AS Cannes spada z ligi
fot. YURI CORTEZ/AFP/East News

AS Cannes, ubiegłoroczny siatkarski mistrz Francji, spada z ligi. Utytułowana drużyna przegrała 1:3 z Poitiers i nie ma już szans na zachowanie miejsca w elicie.

AS Cannes to jeden z najbardziej utytułowanych klubów we Francji. W ciągu 40 lat - licząc od pierwszego sukcesu w 1981 - aż dziesięć razy cieszył się z mistrzostwa kraju. Po raz ostatni trofeum trafiło do miasta znanego z festiwalu filmowego w kwietniu 2021 roku. Od tego czasu wiele się w tym zespole zmieniło.

Plaga kontuzji i spory z władzami ligi ws. transferów zaprowadziły klub na dno tabeli Ligue A. Rundę zasadniczą drużyna zakończyła na ostatnim miejscu z bilansem 6-20, a w grupie spadkowej ich sytuacja wcale się nie poprawiła. Po porażce z Poitiers 1:3 (31:29, 27:29, 14:25, 32:34) Cannes nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie! Odchodzący mistrz Francji kolejny sezon spędzi na zapleczu elity.

AS Cannes spada z Ligue A

- Jestem bardzo rozczarowany takim rezultatem i bezpośrednim spadkiem do Ligue B. Nie mogliśmy zamknąć tego spotkania z powodu braku pewności siebie, ale walczliśmy o każdą piłkę. Teraz musimy jak najlepiej zakończyć ten sezon, a w przyszłym wrócić ze świetnym zespołem - powiedział po meczu trener zespołu z Lazurowego Wybrzeża Nikola Matisajević.

W Cannes występują znani z PlusLigi Nikołaj Penczew (Resovia Rzeszów, Skra Bełchatów, Stocznia Szczecin, Onico Warszawa, Aluron CMC Zawiercie, Cuprum Lublin) i Ronald Jimenez (Cuprum Lublin).

RadioZET.pl/ascannesvolley.com