Zamknij

19-letni siatkarz miał atak serca w trakcie meczu: "Jak u Eriksena"

03.10.2022 17:34

Martin Perin, 19-letni libero belgijskiej drużyny VC Greenyard Maaseik, w trakcie sparingowego spotkania z Lindemans Aalst przeszedł atak serca. Miejscowe media porównały ten wypadek do zdarzenia z udziałem Christiana Eriksena na Euro 2020 (2021).

Martin Perin
fot. VC Greenyard Maaseik/Facebook

Martin Perin na początku drugiego seta bez wyraźnego powodu upadł na parkiet. Nastolatek był na miejscu reanimowany przez sędziego, który jest strażakiem. W szpitalu jego stan ustabilizował się, a młody libero zdążył już uspokoić swoich kolegów z drużyny.

- Jestem w dobrych rękach, czuję się coraz lepiej. Chciałem wrócić na halę, ale mi nie pozwolili i zabrali na badania. Mam nadzieję, że wkrótce do was wrócę - napisał zawodnik. Całe zdarzenie na żywo obserwowała jego mama, która również podziękowała za szybką pomoc.

Martin Perin jak Christian Eriksen

Niderlandzkie media porównują przypadek Perina do dramatycznych wydarzeń z Euro 2020 (2021). W spotkaniu Dania - Finlandia w Kopenhadze Christian Eriksen bez kontaktu z przeciwnikiem upadł na murawę i jak się dość szybko okazało, miał atak serca. Lekarze z duńskiej kadry opisywali później, że kapitan ich drużyny "przez chwilę nie żył". Obecnie kontynuuje karierę w Manchesterze United z wszczepionym defibrylatorem.

RadioZET.pl/vcgreenyardmaaseik.be/vrt.be