Zamknij

Zbigniew Boniek: Kamil Glik nie pojedzie na mundial

Krzysztof Sobczak
05.06.2018 10:32
Kamil Glik nie jedzie na mundial 2018
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/EASTNEWS

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek poinformował za pośrednictwem Twittera, że Kamil Glik nie pojedzie na mundial w Rosji. Jeśli to się potwierdzi, w miejsce stopera AS Monaco do kadry wskoczy Marcin Kamiński.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Boniek nie czekał na wyniki konsultacji medycznych, które piłkarz odbędzie we wtorek w Nicei. Glik diagnozę ma poznać we wtorek wieczorem lub w środę rano, ale wszystko wskazuje na to, że sprawa jest już przesądzona i ostoja polskiej defensywy mistrzostwa świata w Rosji obejrzy w telewizji.

Zobacz także

"Boli mnie, jak zawodnicy zostawiają nas z powodu kontuzji... ale grać trzeba i to musimy zrobić jak najlepiej. Będziemy walczyć do końca" - napisał na Twitterze Boniek. Po włosku dodał, że "kontuzjowany Kamil Glik nie pojedzie na mundial".

Kontuzja Kamila Glika

Kamil Glik nabawił się urazu barku na ostatnim treningu przed ogłoszeniem kadry na mundial. Adam Nawałka zdążył już nawet wysłać listę do FIFA, na której znalazł się także stoper AS Monaco. W związku z jego absencją do składu wskoczy Marcin Kamiński, a selekcjoner będzie musiał poszukać nowego lidera bloku defensywnego. Najpewniej zostanie nim Michał Pazdan, obok którego wystąpi ktoś z trójki Jan Bednarek, Thiago Cionek lub właśnie Kamiński.

Zobacz także: Uszkodzenie więzozrostu barkowo-obojczykowego - na czym polega?

MŚ 2018: Kiedy gra reprezentacja Polski?

Mundial 2018 rozpocznie się 14 czerwca. Pierwszy mecz biało-czerwonych Polska - Senegal już 19 czerwca w Moskwie. Starcie Polska - Kolumbia odbędzie się w Kazaniu 24 czerwca, a mecz Polska - Japonia, zamykający dla nas rozgrywki grupowe, 28 czerwca w Wołgogradzie.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Twitter/KS