Władimir Putin skomentował mecz Polaków. Zaskakujące słowa prezydenta Rosji

Maciej Walasek
21.06.2018 14:37
Polska - Senegal
fot. PAP/EPA

Senegal pokonał reprezentację Polski 2:1 na mistrzostwach świata. Tuż po wygranej Afrykańczyków, Władimir Putin pogratulował prezydentowi Senegalu.

MUNDIAL 2018: TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA 2018

Prezydent Senegalu, Macky Sall jeszcze przed meczem w pozytywnych słowach odniósł się do organizacji mundialu. Tuż po wygranym spotkaniu z Polską, Władimir Putin złożył głowie afrykańskiego państwa oficjalne gratulacje. Rosyjski prezydent wypowiedział się też o biało-czerwonych.

- Reprezentacja Polski, nad którą udało się Senegalczykom odnieść zwycięstwo, to drużyna silna, która składa się z utalentowanych graczy – mówił Putin.

Zobacz także

W kwietniu wielu europosłów namawiało do bojkotu mistrzostw świata w Rosji. Wśród nich było też wielu Polaków. Powodem takiego podejścia były rosyjskie działania, które dyskwalifikowały ten kraj jako gospodarza takiej imprezy. Wśród nich znalazły się taki zdarzenia jak: brutalne inwazje na Ukrainie, cyberataki, zrzucanie bomb na szkoły i szpitale w Syrii czy kampanie dezinformacyjne.

Kolejnym przeciwnikiem biało-czerwonych będzie reprezentacja Kolumbii. Ewentualna porażka będzie oznaczać pożegnanie Polaków z mundialem.

Polska - Kolumbia: Kiedy mecz?

Mecz Polska - Kolumbia odbędzie się 24 czerwca o godz. 20. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW