Zamknij

Fala hejtu na Marciniaka. ''Największy drukarz na mundialu'' [FOTO]

Dominik Gołdyn
16.06.2018 18:32
Szymon Marciniak
fot. PAP/EPA

Szymon Marciniak zadebiutował na mundialu w meczu Argentyna - Islandia, który zakończył się remisem 1:1. Występ polskiego sędziego wywołał wiele kontrowersji. Swoje ''trzy grosze'' do dyskusji na Twitterze dołożył Wojciech Kowalczyk, który słynie z ostrych i bezpośrednich wypowiedzi. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Szymon Marciniak poprowadzi swój pierwszy w karierze mecz mistrzostw świata – Argentyny z Islandią w Moskwie. Sędzia z Płocka, który według ekspertów cieszy się dużym zaufaniem komisji sędziowskiej FIFA, podjął kontrowersyjne decyzje w meczu Argentyna - Islandia. 

Marciniak w pierwszej połowie meczu nie podyktował rzutu karnego po zagraniu ręką Ragnara Sigurdssona. Polski sędzia w ''stykowych'' sytuacjach nie korzystał również z systemu VAR, co nie umknęło uwadze komentatorów i internautów. 

Szymon Marciniak krytykowany 

Głos w dyskusji zabrał również Wojciech Kowalczyk. Były reprezentant Polski i ekspert Polsatu Sport skrytykował na Twitterze debiutancki występ Marciniaka na mundialu w Rosji. ''Po 6 meczach Szymon Marciniak z Polski największym drukarzem na mundialu'' - napisał.

Zobacz także

Ostatnim spotkaniem piłkarskich mistrzostw świata sędziowanym przez Polaka w roli głównego arbitra był mecz Holandia – Korea Południowa (5:0), który odbył się 20 czerwca 1998 roku w Marsylii. Prowadził go Ryszard Wójcik.

RadioZET.pl/DG