Rosja - Arabia Saudyjska: Gdzie obejrzeć? Transmisja TV i ONLINE

14.06.2018 09:04
xxx sport

Mecz Rosja - Arabia Saudyjska. W meczu otwarcia piłkarskich mistrzostw świata 2018 zmierzą się dwie najniżej notowane drużyny turnieju - gospodarz Rosja oraz Arabia Saudyjska. Zobacz, gdzie obejrzeć to spotkanie. Transmisja TV i ONLINE meczu Rosja - Arabia.

Rosja - Arabia na otwarcie MŚ 2018 fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Kto wygra mecz Rosja - Arabia Saudyjska?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W historii mundialu nigdy nie zdarzyło się, żeby gospodarze na inaugurację przegrali, choć nie zawsze występowali w meczu otwarcia. Dotychczasowy bilans to 15 zwycięstw i sześć remisów, wliczając pierwsze potyczki obu współgospodarzy w 2002 roku, czyli Korei Południowej i Japonii.

Spotkanie na Łużnikach, głównej arenie turnieju, gdzie 15 lipca - po 32 dniach zmagań - rozegrany zostanie także finał, będzie pierwszym z 64, jakie odbędą się w 11 rosyjskich miastach. Poza stolicą, gdzie mecze gościć będzie także stadion Spartaka, piłkarze i kibice z całego świata zawitają do Kaliningradu, Petersburga, Jekaterynburga, Niżnego Nowogrodu, Kazania, Sarańska, Samary, Wołgogradu, Rostowa nad Donem oraz Soczi.

Mundial po raz pierwszy gości na wschodzie Europy i w kraju, który leży na dwóch kontynentach.

Rosja - Arabia w meczu otwarcia MŚ 2018

TERMINARZ MUNDIALU 2018 - WSZYSTKIE MECZE

Trzydzieści dwa zespoły podzielone zostały w wyniku losowania na osiem grup po cztery. Będą w nich rywalizować każdy z każdym. Drużyny z pierwszego i drugiego miejsca w grupie awansują do 1/8 finału. Od tej fazy aż do finału włącznie obowiązywać będzie system pucharowy, czyli przegrany odpada. Drabinka jest już ustalona.

Rywalizacja o Puchar Świata odbędzie się po raz 21. Tytułu bronić będą Niemcy, czterokrotni mistrzowie globu, podobnie jak Włosi, których w Rosji zabraknie. Na czele klasyfikacji wszech czasów z pięcioma triumfami znajduje się Brazylia, która jako jedyna wystąpiła w każdym z turniejów finałowych.

Rosja - Arabia: Gdzie obejrzeć?

MUNDIAL 2018 - GRUPY, TABELE, DRABINKA. Zobacz wszystkie grupy MŚ

Pierwszy mecz MŚ 2018 Rosja - Arabia Saudyjska rozpocznie się o godzinie 17. Transmisja TV w TVP 1 oraz TVP Sport, a także online na stronie sport.tvp.pl. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Szczegółowy plan transmisji MŚ 2018

Wcześniej odbędzie się krótka ceremonia otwarcia mundialu w Rosji. RadioZET także z tego wydarzenia przeprowadzi relację live.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń