Sędzia poprosił Cristiano Ronaldo o koszulkę? Jest oświadczenie FIFA

Krzysztof Sobczak
21.06.2018 15:00
Amrabat miał pretensje do arbitra po meczu Portugalia - Maroko
fot. PAP/EPA

FIFA zareagowała na medialne doniesienia i skargi Noureddine'a Amrabata, jakoby sędzia meczu Portugalia - Maroko Mark Geiger poprosił o koszulkę Cristiano Ronaldo. Organizacja stanowczo odrzuciła te pomówienia.

Mistrzostwa świata 2018 - TERMINARZ

- Był zachwycony Ronaldo. A później usłyszałem od Pepe, że w pierwszej połowie poprosił go o koszulkę! O czym my mówimy? Jesteśmy na mistrzostwach świata, a nie w cyrku - grzmiał po spotkaniu Amrabat.

Wszystko wskazuje na to, że była to kolejna prowokacja Pepe, bo zarówno sędzia Geiger, jak i FIFA, odrzucają oskarżenia Marokańczyka. Jednocześnie organizacja przypomniała o zasadach, jakie obowiązują arbitrów.

"Sędziowie FIFA posiadają jasne instrukcje, jak mają się zachować w relacjach z piłkarzami na MŚ, a Pan Geiger działał w sposób wzorowy i profesjonalny. Przypominamy zespołom o poszanowaniu reguł fair play" - napisano w oświadczeniu.

MŚ 2018: Maroko odpada

Maroko przegrało oba spotkania na mundialu w Rosji - najpierw nieszczęśliwie po golu samobójczym z Iranem, a potem z Portugalią po trafieniu Cristiano Ronaldo. Ekipa z Afryki nie ma już szans na awans do 1/8 finału.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/FIFA/KS