Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Senegal zapłacił szamanom, by pomogli mu wygrać z Polską!

13.06.2018 17:34
xxx sport

Mecz Polska - Senegal otworzy rywalizację na MŚ 2018 w grupie H. Rywale biało-czerwonych, aby udanie wypaść na mundialu w Rosji, zatrudnili szamanów. Zapłacili im kilka tysięcy euro.

Senegal zapłacił szamanom, by pomogli mu wygrać z Polską! fot. East News

TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA 2018

Senegalczycy mocno wierzą w czarowników, o czym wielokrotnie opowiadał Henryk Kasperczak, który w latach 2006-2008 prowadził Senegal. Pracował też m.in. z Wybrzeżem Kości Słoniowej Mali czy Tunezją.

- Jednym ze zwyczajów jest to, że smaży się żywego kurczaka, z którego szamani zbierają potem popiół do zrobienia specjalnej maści, którą gracze przed meczami wcierają sobie w kolana i kostki - cytuje wypowiedź trenera dla "Les Echos" serwis medianarodowe.com.

Terminarz MŚ 2018: Kiedy i o której godzinie mecze mundialu w Rosji?

Senegalczycy mają tak wierzyć szamanom, że potrafią obwiniać ich o porażki, jeśli przewidywania się nie sprawdzą. Tak było m.in. w 2008 roku podczas Pucharu Narodów Afryki, gdy Senegal odpadł w fazie grupowej. Potem tłumaczono, że winny wszystkiemu jest bramkarz, który założył bluzę w innym kolorze niż powinien.

MŚ 2018: mecz Polska - Senegal

O tym, czy szamani pomogą Senegalczykom w pokonaniu reprezentacji Polski, dowiemy się 19 czerwca. Mecz Polska - Senegal na żywo na sport.radiozet.pl. Początek o godz. 17.00.

RadioZET.pl/medianarodowe.com/AN

Oceń