Polska - Senegal: Błaszczykowski od początku. To będzie jego setny mecz w kadrze!

Krzysztof Sobczak
19.06.2018 15:45
Setny mecz Błaszczykowskiego w kadrze
fot. Maciej Witkowski/REPORTER / EastNews

Jakub Błaszczykowski znalazł się w wyjściowym składzie reprezentacji Polski na pierwszym meczu mistrzostw świata Rosja 2018 z Senegalem. Dla 32-letniego pomocnika będzie to podwójnie ważny dzień - debiut na mundialu oraz setny mecz w koszulce z orzełkiem na piersi.

Zagłosuj

Kto wygra mecz Polska - Senegal?

Liczba głosów:

Mistrzostwa świata 2018 - TERMINARZ

Błaszczykowski potrzebował 13 lat, aby dobrnąć do granicy 100 spotkań w reprezentacji Polski. Pewnie osiągnąłby ją wcześniej, gdyby nie liczne kontuzje, które co jakiś czas przerywały jego karierę. Nie do końca sprecyzowany uraz pozbawił go także wyjazdu na mistrzostwa świata 2006, a zatem starcie z Senegalem będzie jego debiutem w imprezie tej rangi.

- Oczywiście każdy mecz w kadrze jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. I każdy następny. Ale moje prywatne, indywidualne osiągnięcia idą na bok. Najważniejsza jest drużyna- mówi skromnie Kuba.

"Klub 100" w reprezentacji Polski

32-letni Jakub Błaszczykowski będzie dopiero trzecim piłkarzem w historii biało-czerwonych, który wejdzie do "klubu 100". Obecnie najwięcej występów w kadrze ma Michał Żewłakow (102), a równe 100 - oprócz Kuby - Grzegorz Lato.

Matematyka jest więc prosta: jeśli reprezentacja Polski awansuje do 1/8 finału MŚ 2018 i w każdym z tych spotkań choć przez minutę zagra Błaszczykowski, to on zostanie rekordzistą pod względem liczby meczów w drużynie narodowej.

Mecz Polska - Senegal rozpocznie się o godz. 17. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/KS