Koszmarny początek MŚ 2018. Polska przegrała z Senegalem

Pilne
19.06.2018 18:56

Polska przegrała z Senegalem 1:2 (0:1) w swoim pierwszym meczu MŚ 2018. Gola dla biało-czerwonych zdobył w końcówce Grzegorz Krychowiak.

Polska - Senegal fot. PAP/EPA

TERMINARZ MUNDIALU 2018 - WSZYSTKIE MECZE

Na pierwszy celny strzał biało-czerwonych trzeba było zaczekać aż do 50. minuty, kiedy z rzutu wolnego uderzał Robert Lewandowski. Przed przerwą podopieczni trenera Adama Nawałki praktycznie nic nie pokazali, a w dodatku pechowo stracili bramkę.

Senegal bowiem również nie prezentował się rewelacyjnie. Największa gwiazda "Lwów Terangii" Sadio Mane w ofensywie był niewidoczny. W 37. minucie na strzał z dystansu zdecydował się jednak Idrissa Gueye. Trudno ocenić, czy piłka leciała w światło bramki, ale po tym jak odbiła się od Thiago Cionka wpadła do siatki obok kompletnie zdezorientowanego Szczęsnego.

Od początku drugiej połowy Polacy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale w 60. minucie popełnili bardzo kosztowny błąd. W stronę własnej bramki piłkę wycofał Grzegorz Krychowiak, który nie zauważył wbiegającego na murawę, a opatrywanego wcześniej Mbaye Nianga. Nie widział go również Jan Bednarek, który przegrał z nim pojedynek biegowy. Napastnik Torino przejął piłkę, minął wybiegającego poza pole karne Szczęsnego i bez trudu trafił do pustej bramki.

Biało-czerwoni kilkakrotnie zagrozili później senegalskiej bramce. W 70. minucie z trudnej sytuacji tuż obok słupka uderzał Milik, w 79. główkę Dawida Kownackiego obronił bramkarz, a w 82. zablokowano strzał Maciej Rybusa.

W 86. minucie winę częściowo odkupił Krychowiak. Z rzutu wolnego dośrodkował Kamil Grosicki, a 28-letni pomocnik bardzo ładnym uderzeniem głową zdobył kontaktowego gola.

Wynik nie uległ już zmianie, co oznacza, że Polacy nie przełamali złej passy w pierwszych meczach w mistrzostwach świata. To była trzecia z rzędu porażka, a szóste spotkanie bez zwycięstwa.

Wtorkowy mecz był 100. w karierze w narodowych barwach Jakuba Błaszczykowskiego. Zajmuje pod tym względem drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów, ex aequo z Grzegorzem Latą. Na czele rankingu znajduje się Michał Żewłakow - 102 występy.

Wcześniej w drugim spotkaniu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała Kolumbię 2:1. W niedzielę to Polacy zmierzą się z zespołem z Ameryki Południowej, a Azjaci z Senegalem.

Tak relacjonowaliśmy mecz Polska - Senegal:

90. min.

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje. Na naszym portalu znajdziecie wideo ze wszystkich bramek i dużo informacji pomeczowych. Zapraszamy!

90. min.

Koniec meczu! Polska przegrywa z Senegalem 1:2 w swoim pierwszym meczu MŚ 2018!

90. min.

Nic z tego nie wyszło. Piłka dla Senegalu.

90. min.

Odzyskują piłkę Polacy. Jest rzut z autu na wysokości pola karnego rywala.

90. min.

Teraz jeszcze rzut wolny dla Senegalu na naszej połowie. Rywale chcą "ukraść" jak najwięcej czasu.

90. min.

Teraz Grosicki przy piłce, strzela z powietrza... Fatalnie. Od bramki wznowi Senegal.

90. min.

Rzut rożny dla Polski. Dośrodkowanie, ale wyłapuje piłkę bramkarz.

90. min.

Cztery minuty doliczone.

90. min.

Dośrodkowanie, ale fauluje jeden z Senegalczyków. Piłka dla Polski.

89. min.

Senegal stara się oddalić piłkę od swojego pola karnego. Mane wywalczył teraz rzut rożny.

86. min.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowę Krychowiaka, a ten pakuje piłkę do bramki świetnym strzałem!

86. min.

GOOOL! Krychowiak!!!

86. min.

Powtórka pokazała, że nie było faulu. Dobra decyzja sędziego.

85. min.

Teraz Sarr pada w polu karnym Polaków. I co? Nie ma rzutu karnego!

83. min.

Sarr na prawej stronie, ale świetnie odebrał mu piłkę Rybus.

83. min.

Zmiana w reprezentacji Polski: Bereszyński w miejsce Piszczka.

82. min.

W odpowiedzi dośrodkowanie do Lewandowskiego, obok niego jest trzech rywale, ale Polak utrzymuje się przy piłce, przejmuje Rybus, ale był na spalonym. Szkoda, że "Lewy" nie zdołał oddać strzału.

81. min.

Teraz szansa Senegalu, piłka w pole karne do Mane, wychodzi kapitalnie Szczęsny!

80. min.

Teraz Piszczek w pole karne rywala, ale niedokładnie.

79. min.

Znów Rybus na lewej stronie, tym razem dośrodkowanie na głowę Kownackiego - strzał! Ale pewnie łapie piłkę Ndiaye.

78. min.

Teraz świetna piłka do Rybusa na wolne pole, ten wpada w pole karne - strzela z ostrego kąta! Zablokowany!

75. min.

Zmiana też w reprezentacji Senegalu: Niang schodzi z boiska, w jego miejsce Konate.

73. min.

Zmiana w reprezentacji Polski: Kownacki za Milika.

72. min.

Faul w środku pola. Gueye ukarany żółtą kartką.

70. min.

Teraz piłka do Piszczka, ten płasko do Milika - strzał z kilku metrów! Obok bramki! Świetna to była okazja, ale tez niełatwa pozycja Milika!

69. min.

Teraz fatalne podanie Zielińskiego. Od bramki wznowi Ndiaye.

68. min.

Fatalne dośrodkowanie Milika. Strata piłki.

67. min.

Grosicki strzela z dystansu! Zablokowany, ale będzie rzut rożny.

66. min.

Polacy rozgrywają piłkę, mają jednak coraz mniej czasu do odrobienia strat. Senegal skupiony tylko na kontrataku.

61. min.

Koszmarny błąd naszej obrony. Krychowiak zagrywa piłkę do tyłu, tam wybiega do niej Niang, wychodzi Szczęsny, ale mija go Senegalczyk i pakuje piłkę do pustej bramki. Ale co zrobił Bednarek? Zamiast ruszyć w stronę piłki, zawahał się. Pytanie tylko - dlaczego?

61. min.

GOOOL! Przegrywamy 0:2!

59. min.

Zagotowało się na boisku! Niang ostro wszedł w Krychowiaka. Senegalczyk miał jeszcze pretensje, że Polacy nie przerwali gry, choć na boisku leżał jeden z piłkarzy.

58. min.

Piłka na wolne pole od Krychowiaka do Grosickiego, ale za mocna.

56. min.

Teraz Rybus na lewej stronie, dośrodkowanie - strzela z pierwszej piłki Piszczek! Obok bramki! Szkoda, to była dobra okazja!

55. min.

Lewandowski teraz urwał się obrońcom, zastawia się, ale nie utrzymał piłki. Ciężko wygrać walkę wręcz z Senegalczykami.

52. min.

Ale teraz groźny kontratak Senegalu! Sabally na lewej stronie, dośrodkowuje - strzela Niang! Zablokowany przez Pazdana!

51. min.

Świetnie biało-czerwoni weszli w drugą połowę. Cały czas utrzymujemy się przy piłce, gramy szybciej, odważniej.

51. min.

Lewandowski strzela... Broni fantastycznie Ndiaye!

50. min.

Świetna szansa dla Polski. Rzut wolny blisko pola karnego...

50. min.

Upiekło się Sane. Tylko żółta kartka.

49. min.

Teraz Lewandowski odebrał piłkę w środku pola, goni go Sane, fauluje! A Lewy wychodził na czystą pozycję! Jaka będzie decyzja sędziego?!

48. min.

Kapitalne podanie Zielińskiego do Rybusa na wolne pole, ale sędzia odgwizduje spalonego.

48. min.

Akcja lewa stroną - Grosicki i Rybus, ale przecina ją Wague.

47. min.

Co do formacji i zmiany Błaszczykowskiego. Przeszliśmy na grę trójką w obronie: Bednarek, Cionek, Pazdan. Na bokach: Rybus i Piszczek.

46. min.

Pierwsza interwencja Bednarka - skuteczna, ale bardzo bolesna. Zderzył się rywalem.

46. min.

Polacy zaczynają drugą połowę!

46. min.

Zmiana w reprezentacji Polski: Bednarek za Błaszczykowskiego. Dziwna decyzja Nawałki.

45. min.

Twitter po pierwszej połowie:

45. min.

Wracamy za kilka minut. Tymczasem podrzucimy kilka opinii z Twittera.

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Polska - Senegal 0:1 do przerwy!

45. min.

Piłka do Nianga w pole karne, ale świetnie uprzedził go Cionek.

45. min.

Dwie minuty doliczone.

44. min.

Fauluje teraz Krychowiak w środku pola. A ma już na koncie żółtą kartkę.

43. min.

Leży na murawie Piszczek. Niang trafił go ręką w twarz.

42. min.

Dośrodkowanie.. Sane strzela! Na szczęście źle trafił w piłkę.

42. min.

Teraz na prawej stronie Sarr, ale kapitalnym wślizgiem powstrzymał go Pazdan. Rzut rożny dla rywali.

41. min.

Nie możemy otrząsnąć się po tej bramce. To Senegal dalej atakuje.

38. min.

Niang wygrał walkę o piłkę z Piszczkiem, podał do Mane, ten jeszcze odegrał do Sane - strzał zza pola karnego! Piłka odbija się od Cionka i wpada do bramki... Samobójczy gol polskiego obrońcy. Co za pech!

38. min.

GOOOL! Niestety przegrywamy 0:1!

37. min.

Na szczęście Kuba wraca do gry.

36. min.

Leży na boisku Kuba Błaszczykowski. Wygląda to na problem ze stawem skokowym.

35. min.

Teraz Polacy, Lewandowski na 25. metrze, szuka miejsca do strzału, ale świetnie blokuje go Koulibaly.

34. min.

Teraz na prawej stronie Sarr, dośrodkowuje w pole karne, strzela Diouf! Na szczęście był na spalonym.

31. min.

Kapitalnie teraz Krychowiak powstrzymał szarżę Mane! Groźnie zapowiadał się ten kontratak Senegalczyków.

30. min.

Ładne teraz podanie Zielińskiego do Rybusa, ale czujny Ndiaye w bramce. Piłka w jego rękach.

27. min.

Teraz dwa błędy w rozegraniu Senegalczyków, ale dwukrotnie nie wykorzystał tego Milik. Dwa niecelnie podanie w odstępie kilkunastu sekund.

26. min.

Piłka w pole karne Polaków, tam jest Diouf, ale dobrze pilnowany przez duet Pazdan - Cionek.

23. min.

Teraz Lewandowski odnalazł się przed polem karnym rywali, strzela z półobrotu! Trudna była to piłka, nie zagroził bramce Senegalu.

21. min.

Wracamy do meczu. Nieudana akcja Senegalczyków. Od autu wznawia Rybus.

21. min.

Tutaj jeszcze wideo z odśpiewania hymnu przez naszych zawodników i kibiców na stadionie. Piękna chwila:

20. min.

Teraz Polacy, Zieliński strzela z dystansu, nieczysto trafił w piłkę, ale dopada do niej Grosicki - strzela głową z bliska! Nad bramką!

18. min.

A teraz urwał się naszym obrońcom Niang, wychodzi na świetną pozycję - strzela! Fatalnie spudłował! Polacy mogą mówić o dużym szczęściu.

17. min.

W odpowiedzi Grosicki na lewej stronie, dośrodkowuje... Wybija Koulibaly.

16. min.

Ruszył z piłką pod nasze pole karne Sarr, pada na murawę, ale sędzia jasno pokazuje - nie ma mowy o faulu.

15. min.

Świetnie w odbiorze teraz Piszczek. Zabrał piłkę Niangowi.

14. min.

Krótko rozegrany i piłkę przejmuję rywale.

14. min.

Ruszył Grosicki po skrzydle, podaje w pole karne, ale jest zablokowany. Będzie jednak rzut rożny!

13. min.

Rzut wolny dla Senegalu. Strzela Sane... Fatalnie. Od bramki wznowią biało-czerwoni.

12. min.

Żółta kartka dla Krychowiaka!

11. min.

Dużo teraz walki w środku pola, odbiera piłkę Krychowiak, ale po chwili traci ją w głupi sposób i fauluje rywala.

17:12

Teraz Mane w pole karne do Sarra, ale za mocno. Piłka w rękach Szczęsnego.

10. min.

Cionek teraz miał problem z wyprowadzeniem piłki, zaatakował go Niang i został sfaulowany przez naszego zawodnika.

9. min.

Ależ teraz było groźnie! Znów Niang na lewej stronie - dośrodkowanie w pole karne, ale na szczęście nie zdążył do piłki Sarr. Zabrakło jednak niewiele.

8. min.

W odpowiedzi akcja Polaków i piłka do Błaszczykowskiego, ale nasz skrzydłowy na spalonym.

7. min.

Piłka wraca w pole karne Polaków, jest Niang - podaje wzdłuż bramki. Świetnie wychodzi do piłki Szczęsny.

17:08

Sarr w pole karne... Wybija Cionek.

7. min.

Teraz będzie rzut rożny dla Senegalu.

5. min.

Pierwsza ładna akcja Polaków! Rybus zagrywa do Grosickiego, ten wpada w pole karne - podaje do środka... w ostatniej chwili wmieszali się w akcję Senegalczycy. Szkoda, bo Błaszczykowski już szykował się do strzału.

5. min.

Teraz bliski przejęcia Niang, ale dobrym wślizgiem wybija piłkę Cionek.

4. min.

Teraz to biało-czerwoni grają na własnej połowie. Krychowiak cofa się do linii obrony.

3. min.

Rozgrywają Senegalczycy, a na trybunach gwizdy. Słychać, komu kibicuje większość na stadionie.

2. min.

Zieliński teraz przerzuca piłkę na prawo do Błaszczykowskiego, ten oddaje Piszczkowi, ale kolejne podanie obrońcy BVB zablokowane.

1. min.

Długa piłka, wybija Cionek... Krychowiak walczy o piłkę, ale był faulowany przez Mane.

1. min.