Polska - Sengal: Wielki dzień Błaszczykowskiego, dziś przejdzie do historii

Andreas Nicolaides
19.06.2018 10:18
Kuba Błaszczykowski
fot. PAP/EPA

Mecz Polska - Senegal będzie dla Kuby Błaszczykowskiego spotkaniem numer sto w barwach reprezentacji Polski. Tym samym wejdzie do ścisłego grona zawodników, którzy "dobili do setki"

MUNDIAL 2018: TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA 2018

Do tej pory 100 występów w barwach reprezentacji Polski zaliczyło tylko dwóch zawodników - Grzegorz Lato (100) i Michał Żewłakow (102). Błaszczykowski zajmuje w tej chwili trzecie miejsce w klasyfikacji zawodników z największą liczbą gier z orzełkiem na piersi - ma 99 występów. Jeśli biało-czerwoni wyjdą z grupy na MŚ 2018, Kuba może awansować nawet na pierwsze miejsce. Aby tak się stało, musiałby wystąpić w trzech meczach fazy grupowej i meczu 1/8 finału.

Piłkarze z największą liczbą występów w reprezentacji Polski

Bliski osiągnięcia 100 meczów w barwach narodowych jest też Robert Lewandowski. Kapitan kadry Adama Nawałki ma na koncie już 95 meczów, a dopiero w sierpniu skończy 30 lat, podczas gdy Błaszczykowski w grudniu będzie mieć 33. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, w niedalekiej przyszłości to właśnie "Lewy" wskoczy na pierwsze miejsce. Już teraz mówi się, że po MŚ 2018 Błaszczykowski może zakończyć reprezentacyjną karierę.

Na mundialu 2018 reprezentacja Polski zagra z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Pierwszy mecz turnieju Polska - Senegal we wtorek o godz. 17.00.

RadioZET.pl/AN