Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Adam Nawałka: Wierzę, że Glik będzie z drużyną za sześć dni

13.06.2018 18:19
xxx sport

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka liczy, że zmagający się z urazem barku Kamil Glik za sześć dni wróci do treningów z zespołem. - Chcę, aby dołączył w pełni zdrowy - powiedział Nawałka na pierwszej konferencji w Soczi przed mundialem w Rosji.

Adam Nawałka fot. PAP/EPA

Terminarz MŚ 2018: Kiedy i o której godzinie mecze mundialu w Rosji?

Biało-czerwoni w środę przylecieli do Soczi, w której będą mieszkali podczas mistrzostwa świata w Rosji. We wtorkowym meczu towarzyskim z Litwą (4:0) Nawałka nie mógł skorzystać z Rafała Kurzawy i Kamila Glika.

- Rafał Kurzawa na rozruchu dzień przed meczem z Litwą odniósł kontuzję stawu skokowego. Liczymy, że za trzy dni dołączy do zespołu. Kamil jest w intensywnej fazie do powrotu do zdrowia. Mam nadzieję, że za pięć dni wróci do pełnych obciążeń - powiedział selekcjoner.

TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA 2018

Glik odniósł uraz barku na treningu podczas zgrupowania w Arłamowie. Początkowo wydawało się, że uraz wykluczy go z udziału w mundialu.

- Kamil będzie bardzo ciężko pracował, aby sprawnie władał obydwoma rękoma, ale również pod względem wydolności i szybkości. Będzie trenował przed śniadaniem na czczo, aby przygotować się wydolnościowo. Będzie miał bardzo mało wolnego czasu. Chcę, aby dołączył jak najszybciej, ale w pełnym zdrowy. Treningi będą w pełni kontrolowane i bez zbędnych obciążeń. Wierzę, że będzie z drużyną za sześć dni - podkreślił Nawałka.

Mundial 2018 rozpocznie się w czwartek. Wówczas na Łużnikach w Moskwie gospodarz imprezy zmierzy się z Arabią Saudyjską. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal, Kolumbia i Japonia. Mecz Polska - Senegal na żywo na sport.radiozet.pl już 19 czerwca o godz. 17.00.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń