Polska - Litwa: Wojciech Bąkowicz podziękował Krychowiakowi za zaproszenie [FOTO]

13.06.2018 10:39
xxx sport

Grzegorz Krychowiak dotrzymał słowa i zaprosił na mecz Polska - Litwa Wojciecha Bąkowicza, niepełnosprawnego 18-latka, który wziął udział w zabawie zapoczątkowanej przez Zbigniewa Bońka. - Nie zapomnę tego do końca życia - napisał na Twitterze nastolatek.

Wojciech Bąkowicz był na meczu Polska - Litwa fot. Twitter Wojciech Bąkowicz/screen

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wyzwanie rzucone przez prezesa PZPN-u początkowo dotyczyło kadrowiczów, ale szybko zdobyło uznanie kibiców, którzy czynnie włączyli się do tej zabawy. W tzw. #50bońka chodzi o podbicie piłki stopą w pozycji siedzącej co najmniej 50 razy.

Duże wrażenie na wszystkich wywarł 18-letni Wojciech Bąkowicz, który choruje na dysplazję włóknistą kości. Z uwagi na swoją niepełnosprawność, chłopak nie mógł "żonglować" stopami, ale wykorzystał do tego... kulę ortopedyczną.

- Postanowiłem się pobawić i także spróbować, ale z uwagi, iż nie jestem w stanie wykonać to wyzwanie nogami, postanowiłem owe ćwiczenie nieco urozmaicić – napisał na Twitterze.

Polska - Litwa: Krychowiak zaprosił Bąkowicza na mecz

Na wyczyn 18-latka zareagował Grzegorz Krychowiak, który zaprosił go na spotkanie Polska - Litwa. Piłkarz dotrzymał słowa, a swoimi wrażeniami Wojciech podzielił się w mediach społecznościowych.

- To był wspaniały mecz, który tylko nas może wzmocnić mentalnie przed starciem z Senegalem! Pięknie się to oglądało... Dzięki Grzesiek za możliwość przeżycia tej atmosfery na żywo. Nie zapomnę tego do końca życia! - napisał po spotkaniu Bąkowicza.

Mecz Polska - Litwa zakończył się efektownym zwycięstwem biało-czerwonych 4:0.

MŚ 2018: Kiedy gra Polska?

Mistrzostwa świata 2018 rozpoczną się 14 czerwca meczem Rosja - Arabia Saudyjska i potrwają do 15 lipca. Biało-czerwoni pierwszy mecz rozegrają dopiero 19 czerwca, kiedy odbędzie się spotkanie Polska - Senegal. Pięć dni później zaplanowano starcie Polska - Kolumbia, a na zakończenie fazy grupowej 28 czerwca Polska - Japonia.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń