Polska zdeklasowała Litwę i potwierdziła formę przed MŚ!

12.06.2018 19:40

Reprezentacja Polski w ostatnim meczu towarzyskim przed MŚ 2018 pokonała na PGE Narodowym Litwę aż 4:0. Bramki strzelali: Robert Lewandowski (dwie), Dawid Kownacki i Kuba Błaszczykowski.

reprezentacja Polski fot. PAP/EPA

90. min.

Koniec meczu! Polska - Litwa 4:0!

90. min.

Trzy minuty doliczone.

88. min.

W odpowiedzi Milik zza pola karnego! Minimalnie obok!

86. min.

Jeszcze dośrodkowanie w nasze pole karne, ale strzał głową bardzo niecelny.

84. min.

Znów Błaszczykowski w akcji ofensywnej! Podaje do Teodorczyka, ten w świetnej sytuacji strzela! Wprost w bramkarza.

82. min.

GOOOL! 4:0!!!

82. min.

Podchodzi Błaszczykowski...

81. min.

Był zablokowany, ale ręką! Będzie rzut karny!

80. min.

Błaszczykowski na prawej stronie, dośrodkowuje, ale jest zablokowany. Będzie za rzut rożny.

77. min.

Zmiana w reprezentacji Polski: Zieliński za Krychowiaka.

73. min.

Kolejna akcja Polaków. Piszczek na prawej stronie, dośrodkowanie do Teodorczyka - strzał głową! Obok bramki!

72. min.

Teodorczyk do Bereszyńskiego w pole karne, ten do środka do Kownackiego, a piłkarz Sampdorii trafia do pustej bramki!

72. min.

GOOOL!!! Kownacki!!!

70. min.

Zmiana w reprezentacji Polski: Wchodzi Błaszczykowski za Rybusa.

68. min.

Zmiana w reprezentacji Litwy: Laukzemis za Sernasa.

66. min.

A jednak nie ma gola! Sędzia anulował bramkę po wideoweryfikacji.

66. min.

Dośrodkowanie Rybusa z rzutu rożnego, Cionek zgrywa piłkę, a ta ląduje pod nogami Krychowiaka - ten piętą pakuje ją do siatki!

66. min.

GOOOL!!! Krychowiak!!!

64. min.

Długo Polacy utrzymują się przy piłce, ale nie stwarzają sytuacji.

60. min.

Kolejna szansa Litwinów. Piłka znów do Sernasa - strzał głową! Obok!

60. min.

Stały fragment słabo rozegrany przez Litwinów.

59. min.

A teraz szansa dla gości! Piłka w pole karne do Sernasa, ten strzela z ostrego kąta! Zablokowany jego strzał, ale będzie rzut rożny.

58. min.

Zmiana w reprezentacji Litwy: Slivka za Pauliusa.

56. min.

Próba dalekiego zagrania Góralskiego do Teodorczyka. Piłka ląduje w rękach bramkarza.

53. min.

Pazdan wchodzi na boisko. Zmienia Bednarka.

52. min.

Akcja prawa stroną, dośrodkowuje Kownacki... Niecelnie.

50. min.

Kontratak reprezentacji Polski. Teodorczyk do Rybusa, ten w polu karnym, ale nie zdołał oddać strzału.

47. min.

Groźna akcja reprezentacji Litwy, podanie w pole karne, ale strzał zablokowany. Szczęsny nie musiał interweniować.

46. min.

Zaczęliśmy drugą połowę!

46. min.

Zmiany w reprezentacji Polski: Szczęsny, Piszczek i Teodorczyk na boisku. Zeszli: Fabiański, Jędrzejczyk i Lewandowski.

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Polska prowadzi 2:0 po dwóch golach Roberta Lewandowskiego!

42. min.

W odpowiedzi goście! Dośrodkowanie w pole karne, do piłki dopada Sernas - strzela! Fantastycznie broni Fabiański!

40. min.

Powinno być 3:0! Świetne podanie w pole karne do Lewandowskiego - strzał z kilku metrów! Broni kapitalnie Bartkus!

38. min.

Kolejna świetna akcja biało-czerwonych. Piłka do Milika, ten pięta odgrywa Lewandowskiemu, pięknie przeszedł jednego, ale... skończyło się na drugim.

36. min.

Kolejna szansa dla Polaków! Lewandowski ładnie do Milika, ten blisko pola karnego - strzał prawą nogą! Obok! Szkoda, bo mógł podać do wychodzącego Bereszyńskiego.

32. min.

Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła tuż za linią! Początkowo sędzia nie uznał bramki, ale potem zmienił decyzję i mamy 2:0!

32. min.

GOOOL!!! Lewandowski!!!

32. min.

Rzut wolny z około 23 metrów. Milik czy Lewy?

31. min.

Milik teraz ma szansę na strzał zza pola karnego, Milik... faulowany!

29. min.

Ruszył z akcją lewą stroną Rybus, ale jego podanie do Kownackiego minimalnie za mocne.

28. min.

Rybus posyła pikę w pole karne... Bartkus nie miał problemów z jej przejęciem.

28. min.

Faulowany Lewandowski blisko pola karnego. Będzie okazja do dośrodkowania.

27. min.

Litwini zaatakowali prawa stroną, ale dośrodkowanie Baravykasa bardzo niecelne.

25. min.

Zmiana w reprezentacji Litwy: Cernych schodzi z boiska, za niego Lasickas.

24. min.

W odpowiedzi Polacy! Ładne zagranie na prawo do Bereszyńskiego, ten głową zgrywa w pole karne... Czujni obrońcy gości.

22. min.

Teraz daleki wyrzut z autu w pole karne biało-czerwonych, ale pewnie wychodzi do piłki Fabiański.

20. min.

Rywale starają się odpowiedzieć, ale trudno im wyjść z własnej połowy. Teraz dalekie zagranie i spalony.

19. min.

GOOOL!!! Dośrodkowanie Kownackiego, Rybus zgrywa ładnie do Lewandowskiego, a ten pakuje piłkę do bramki z kilku metrów!!!

18. min.

Teraz była okazja! Bereszyński na prawej stronie, podaje w pole karne do Milika... W ostatniej chwili przerwał akcję rywal. Szkoda, bo Milik miałby przed sobą tylko bramkarza!

17. min.

To Girdvainis. Na szczęście już wrócił do gry.

16. min.

Krótka przerwa w grze. Leży na boisku jeden z reprezentantów Litwy.

14. min.

Kolejna szansa biało-czerwonych. Góralski w pole karne do Lewandowskiego, ten ładnie przyjął, strzela! Zablokowany!

13. min.

Znów próba dalekiego zagrania. Tym razem Krychowiak, ale Lewandowski nie miał szans na przejęcie tej piłki.

9. min.

Pierwsza groźna akcja Polaków! Milik przerzucił piłkę na lewa stronę, tam pokazał się Rybus, wpada w pole karne - dośrodkowanie - wybijają obrońcy!

7. min.

Teraz Milik w środku, zagranie na wolne pole do Lewandowskiego... Trochę za mocno. Łapie pewnie bramkarz.

5. min.

Lewandowski próbował ruszyć z kontratakiem, ale był faulowany w środku boiska.

4. min.

Kolejna szansa dla reprezentacji Litwy. Dośrodkowanie z rzutu wolnego... Oddala grę Jędrzejczyk.

3. min.

Pierwsza groźna akcja gości. Piłka w pole karne, przyjmuje Sernas - strzał! Bramka! Ale... wcześniej odgwizdana pozycja spalona.

2. min.

Próba długiego zagrania, ale rywale wybijają w aut.

1. min.

Zaczynamy!

17:59

Hymn odśpiewany przez komplet publiczności na PGE Narodowym. Pora na przywitanie kapitanów.

17:57

Czas na hymny!

17:54

Piłkarze obu reprezentacji wychodzą na murawę!

17:51
pp12
17:49

Przed chwilą prezes PZPN Zbigniew Boniek podziękował za grę w reprezentacji Mili, Głowackiemu, Brożkowi i Murawskiemu.

17:45

To przedostatni test biało-czerwonych przed MŚ. Już jutro biało-czerwoni polecą do Rosji, gdzie 19 czerwca zmierzą się z Senegalem.

17:45

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Litwa!

Mundial 2018: mecze reprezentacji Polski

Pierwszy mecz mistrzostw świata 2018 Polska - Senegal już 19 czerwca w Moskwie. Spotkanie Polska - Kolumbia odbędzie się w Kazaniu 24 czerwca, a mecz Polska - Japonia, zamykający dla nas rozgrywki grupowe, 28 czerwca w Wołgogradzie.