MŚ 2018: Polska wygrała mecz o honor z Japonią, Bednarek bohaterem

28.06.2018 17:55

Polska w ostatnim meczu fazy grupowej MŚ 2018 wygrała z Japonią 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Jan Bednarek. Mimo tego Polska nie awansuje do 1/8 finału. W fazie pucharowej zagrają Kolumbijczycy i właśnie Japonia.

MŚ 2018: Polska wygrała mecz o honor z Japonią, Bednarek bohaterem fot. PAP/EPA

MUNDIAL 2018 - GRUPY, TABELE, DRABINKA. Zobacz wszystkie grupy MŚ

90. min.

Koniec meczu! Polska wygrała z Japonią 1:0!

90. min.

Do wejścia szykuje się Błaszczykowski. Piłka cały czas jest jednak w grze. Nie ma czasu, by zrobić tę zmianę.

90. min.

Trzy minuty doliczone

87. min.

Gwizdy na trybunach. Kibicom nie podoba się, że obie ekipy czekają już tylko na koniec meczu.

85. min.

Japończycy rozgrywają piłkę na własnej połowie. Polacy nawet nie kwapią się ich atakować.

83. min.

Teraz akcja lewą stroną, Peszko głowa zgrywa do środka, ale przejmuje piłkę Kawashima.

82. min.

Dośrodkowanie... Jędrzejczyk strzela nad bramką.

81. min.

Znów urwał się obrońcom Grosicki, podaje w pole karne, wybija Makino na rzut rożny.

79. min.

Dwie zmiany w reprezentacji Polski: Peszko i Teodorczyk na boisku.

78. min.

Rzut rożny dla Polski. Grosicki w pole karne, strzela głową Glik! Obok bramki.

75. min.

Kolumbia - Senegal: Tymczasem Kolumbia strzela gola na 1:0! W tej chwili to drużyna z Ameryki Południowej jest na 1. miejscu w tym grupie.

74. min.

A teraz powinno być 2:0! Świetna piłka do Grosickiego, ten wykłada piłkę Lewandowskiemu - strzał z bliska! Nad bramką!

72. min.

Rzut rożny dla Japonii. Piłka w pole karne, tam jest Yoshida! Źle trafił piłkę.

70. min.

Inui na lewej stronie. Dośrodkowanie, ale za mocne.

67. min.

Kolumbia - Senegal: Tu wciąż wynik 0:0, ale przy wygranej Polski z Japonią obie te drużyny wejdą do 1/8 finału.

67. min.

Teraz okazja dla Polski. Kolejny rzut wolny... Dośrodkowanie, ale fauluje w walce o piłkę Jędrzejczyk.

65. min.

Zmiana w reprezentacji Japonii: Inui wchodzi za Usamiego.

63. min.

Jeszcze jednak szansa. Zieliński tym razem z dystansu, ale zablokowany.

60. min.

Dośrodkowanie Kurzawy z rzutu wolnego na nogę Bednarka, a ten z bliska trafia do siatki! Kawashima bez szans!

60. min.

GOOOL!!! Bednarek trafia do siatki!

58. min.

Dośrodkowanie teraz z rzutu rożnego. Makino strzela, ale słabo. Od bramki wznowi Fabiański.

56. min.

Groźna akcja Japończyków. Muto w pole karnym, podaje do środka, ale dobrze blokuje Glik.

53. min.

Świetny kontratak reprezentacji Polski! Lewandowski na prawo do Grosickiego, ten pociągnął akcję do przodu, odgrywa do środka do Zielińskiego... Szybszy Kawashima. Szkoda, zabrakło niewiele.

52. min.

Teraz wrzutka w nasze pola karne, ale dobrze interweniuje Jędrzejczyk.

50. min.

Znów akcja prawą stroną, ale tym razem na spalonym Bereszyński.

49. min.

Na prawej stronie Grosicki, ale został powstrzymany.

47. min.

Zmiana w reprezentacji Japonii: Osako za Okazakiego.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Kolumbia - Senegal: Tu do przerwy także 0:0. To oznacza, że na chwilę obecną do 1/8 finału awansują Senegal i Japonia.

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Polska - Japonia 0:0!

45. min.

Jeszcze Bereszyński dośrodkowuje ze skrzydła. Nikt nie przejął tej piłki.

43. min.

Lewandowski teraz na prawo do Bereszyńskiego, trochę za plecy mu zagrał. Przejmują rywale.

41. min.

Jeszcze jeden rzut rożny, ale tym razem piłkę po dośrodkowaniu wybija Bednarek.

39. min.

Rzut rożny dla Japonii. Dośrodkowanie... Łapie pewnie Fabiański.

37. min.

Kontratak reprezentacji Polski. Zieliński do Lewandowskiego na wolne pole, ale w ostatniej chwili przecina Sakai.

35. min.

W odpowiedzi akcja rywali. Piłka mocno wstrzelona w nasze pole karne. Odbija Fabiański!

32. min.

Ależ teraz szansa Grosickiego! Dośrodkowanie z prawej strony, "Grosik" strzela głową! Fantastycznie broni Kawashima! Co za interwencja!

31. min.

Kolumbia - Senegal: Wynik 0:0, ale Kolumbia ma problem. Z powodu kontuzji z boiska musiał zejść James. W jego miejsce Muriel.

30. min.

Wysoko naciskają Japończycy. Polacy muszą szybciej rozgrywać piłkę.

27. min.

Dośrodkowanie... Wybija Lewandowski.

26. min.

Będzie rzut rożny dla Japonii.

24. min.

Akcja Polaków. Kurzawa strzela z dystansu! Trafił jednego z Japończyków.

20. min.

Dośrodkowanie z prawej strony na Kurzawę, uprzedza go jednak obrońca.

19. min.

Kolumbia - Senegal: Tymczasem Senegalczycy domagali się rzutu karnego. Zadziałał VAR. Sędzia poszedł, sprawdził i... karnego nie podyktował.

16. min.

W odpowiedzi uderza Sakai, ale wprost w Fabiańskiego.

16. min.

Teraz pokazał się Lewandowski, strzela zza pola karnego! Zablokowany!

14. min.

Kolumbia - Senegal: Kolumbijczycy mieli okazję do zdobycia gola. Strzał Quintero z rzutu wolnego obronił jednak bramkarz rywali.

13. min.

Jeszcze jedna szansa dla Japonii. Muto strzela zza pola karnego! Broni Fabiański!

13. min.

Teraz błąd Bednarka pod naszym polem karnym! Piłkę przejmuje Muto, zgrywa do Nagatomo - dośrodkowanie, strzał! Obok bramki Fabiańskiego! Było groźnie.

11. min.

Prosta strata Zielińskiego. Nagatomo jest na lewej stronie - dośrodkowanie... Za mocne.

9. min,

Krychowiak dobrze teraz powalczył w odbiorze. Potem jednak niedokładnie zagrał do przodu. Prosta i niepotrzebna strata.

7. min.

Kolejna akcja biało-czerwonych. Kurzawa odzyskał piłkę na lewej stronie, ale później niedokładnie zagrał do Grosickiego.

5. min.

Kolumbia - Senegal: Póki co w tym meczu bramki nie padły. Co ciekawe Kolumbia nie może zbliżyć się do pola karnego rywala. Od początku twardo grają Senegalczycy,

5. min.

Teraz łatwa strata Japończyków! Lewandowski zagrywa na prawo do Grosickiego, ten oddaje piłkę do środka... W ostatniej chwili przejął jeden z Japończyków! Szkoda, bo gdyby nie on, "Lewy" miałby czystą pozycję do strzału.

4. min.

Przejęliśmy futbolówkę, ta trafia pod nogi Grosickiego, ale zagapił się nasz reprezentant. Strata.

3. min.

Dużo teraz walki w środku pola. Ostatecznie górą wyszli z niej Japończycy.

2. min.

Teraz rzut rożny dla Polski. Kurzawa w pole karne... Wybija Muto.

1. min.

W odpowiedzi Nagatomo posyła dalekie podanie, ale świetnie wyszedł z bramki Fabiański.

1. min.

Długa piłka od Krychowiaka do Kurzawy. Japończycy wybijają jednak w aut.

1. min.

I pierwszy gwizdek sędziego!

15:58

- Dawać, dawać - krzyknął po hymnie Lewandowski. Za moment przywitanie obu ekip i zaczynamy!

15:56
15:54

Wychodzą! Za chwilę hymny!

15:51

Piłkarze czekają już w tunelu. Za chwilę wyjdą na boisko.

15:47

Tak wygląda sytuacja w grupie:

15:44

A skoro będziemy informować tu o wyniku meczu Kolumbia - Senegal. To także składy na to spotkanie:

15:43

I składy obu drużyn na to spotkanie:

15:42

Wideo z przyjazdu obu ekip na stadion:

15:40

W tej relacji skupiać będziemy się na meczu Polska - Japonia, ale będziemy tez zerkać na to, co dzieje się w starciu Kolumbia - Senegal.

15:34

Polacy - jak wiemy - nie mają już szans na awans do 1/8 finału. Japończycy natomiast wciąż walczą o wyjście z grupy. Aby osiągnąć cel, wystarczy im remis.