MŚ 2018: Nawałka kazał Grosickiemu symulować kontuzję [WIDEO]

Andreas Nicolaides
29.06.2018 17:48

Adam Nawałka w końcówce meczu Polska - Japonia chciał wpuścić na boisko Kubę Błaszczykowskiego. Do zmiany jednak nie doszło, bo piłka cały czas była w boisku. Selekcjoner pokazał Kamilowi Grosickiemu, by ten położył się na boisku i udawał kontuzję, aby sędzia był zmuszony przerwać grę.

MUNDIAL 2018 - GRUPY, TABELE, DRABINKA. Zobacz wszystkie grupy MŚ

Mecz Polska - Japonia z pewnością nie będzie miło wspominany przez Błaszczykowskiego. Piłkarz nie wyszedł w pierwszym składzie, a z ławki rezerwowych podniósł się dopiero pod sam koniec. Długo stał przy linii bocznej, by symbolicznie wejść na murawę - chociaż na kilka sekund. To się jednak nie udało, bo Japończycy cały czas utrzymywali się przy piłce, a Polacy nie chcieli im jej odebrać. Wynik 1:0 dla Polski urządzał obie ekipy - biało-czerwoni wygrali mecz o honor, a Japończycy - mimo porażki - awansowali do 1/8 finału.

Podczas gdy Błaszczykowski oczekiwał na zmianę przy linii bocznej, Nawałka krzyczał coś w kierunku Grosickiego. Okazało się, że Nawałka chciał, by "Grosik" symulował kontuzję. Gdy bowiem piłkarz leży na murawie, sędzia przerywa grę. Wtedy jest czas na zmianę. Jak kazał trener, tak Grosicki zrobił. Tyle, że za późno, bo sędzia nie przerwał gry, a po prostu zakończył mecz.

MŚ 2018: Niedoszła zmiana Kuby Błaszczykowskiego