Chilijczycy są już w Poznaniu. A wśród nich kontuzjowany Arturo Vidal [FOTO]

Krzysztof Sobczak
07.06.2018 18:21
Arturo Vidal przyjechał z kadrą Chile do Poznania
fot. Sputnik/EAST NEWS

Żaden wojownik nie zostawia swoich kolegów - mógłby powiedzieć Arturo Vidal, który pomimo kontuzji przyjechał do Poznania, gdzie w piątek reprezentacja Chile zmierzy się z Polską. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:45.

Zagłosuj

Kto wygra mecz Polska - Chile?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Selekcjoner Reinaldo Rueda przywiózł do Polski młodą drużynę, a najbardziej znanymi zawodnikami są w niej Gary Medel z Besiktasu Stambuł i Miiko Albornoz z Hannoveru. Na wcześniejsze wakacje zostali odesłani m.in. Alexis Sanchez, Claudio Bravo i Mauricio Isla, natomiast Arturo Vidal jest kontuzjowany, więc i tak nie mógłby wystąpić w starciu z biało-czerwonymi.

Zobacz także

Mimo urazu pomocnik Bayernu Monachium przerwał urlop i przyjechał na zgrupowanie reprezentacji Chile do Austrii, a następnie wybrał się z nią do Poznania. - Jestem szczęśliwy, że się tutaj znalazłem, choć straciłem kilka dni wakacji. Podróż jest długa, ale dla drużyny narodowej zrobię wszystko - mówił klubowy kolega Roberta Lewandowskiego.

Mecz Polska - Chile

Mimo bogatej historii obu federacji, będzie to dopiero pierwsze w historii spotkanie tych reprezentacji.

Chile jest obecnie najwyżej notowaną drużyną w rankingu FIFA (9. miejsce), która nie zdołała zakwalifikować się na mundial. Selekcjoner ma więc czas, aby spokojnie budować drużynę i dawać szansę młodym zawodnikom.

- Wszystkie mecze międzypaństwowe, towarzyskie traktujemy, jako jeden z etapów przygotowań do mistrzostwa świata. Spodziewam się jutro dobrego widowiska, choć musimy pamiętać, że w ostatnim okresie mocno pracowaliśmy nad elementami motoryki - powiedział na konferencji prasowej Adam Nawałka.

MŚ 2018: Kiedy gra Polska?

Reprezentacja Polski zakończyła już zgrupowanie w Arłamowie przed MŚ 2018 i przeniosła się do Poznania, gdzie w piątek odbędzie się przedostatni test przed wylotem do Soczi, mecz Polska - Chile. Na mundialu biało-czerwoni zagrają w grupie H. Turniej rozpoczną 19 czerwca od meczu Polska - Senegal, pięć dni później odbędzie się spotkanie Polska - Kolumbia, a na zakończenie fazy grupowej Polska - Japonia.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/KS