Polska - Chile na remis. Piękne gole w Poznaniu, rywal przyćmił "Lewego"

Andreas Nicolaides
08.06.2018 22:40
Polska - Chile

Polska zremisowała z Chile 2:2 w towarzyskim meczu rozegranym w Poznaniu. Gole dla biało-czerwonych zdobyli Robert Lewandowski i Piotr Zieliński.

Spotkanie z Chile było okazją do zmierzenia się z rywalem prezentującym nieco podobny styl do Kolumbii, czyli przeciwnika na mundialu, a także możliwością sprawdzenia defensywy pod nieobecność kontuzjowanego Kamila Glika (decyzja w sprawie obrońcy AS Monaco zapadnie prawdopodobnie w poniedziałek). Zgodnie z przewidywaniami zastąpił go piłkarz Southampton Jan Bednarek.

W bramce w wyjściowym składzie wyszedł Wojciech Szczęsny, którego w przerwie zastąpił Łukasz Fabiański.

Chilijczycy, którzy nigdy wcześniej nie grali z Polakami, niespodziewanie nie awansowali na mistrzostwa świata. W piątek wystąpili bez największych gwiazd, m.in. Alexisa Sancheza, Arturo Vidala, Claudio Bravo czy Mauricio Isli. Kolumbijski trener gości Reinaldo Rueda przyznał, że jego zespół jest na etapie budowy, a mecz z Polską stanowił szansę zdobycia kolejnych doświadczeń.

W pierwszej połowie podopieczni Adama Nawałki zaprezentowali się bardzo dobrze w ofensywie, ale gorzej w defensywie.

Na początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali gości, zdobyli nawet - nieuznaną z powodu spalonego - bramkę, ale szybko do głosu zaczęli dochodzić Polacy i po 34 minutach prowadzili już 2:0.

Najpierw efektownym i mocnym strzałem zza pola karnego lewą nogą popisał się Robert Lewandowski, uzyskując 53. gola w 94. występie w reprezentacji.

Cztery minuty później obchodzący w piątek 30. urodziny Kamil Grosicki popisał się charakterystycznym dla siebie rajdem lewą stroną i zagrał dokładnie na pole karne, gdzie formalności dopełnił Piotr Zieliński.

Po kolejnych czterech minutach Chile przegrywało już tylko 1:2, a Wojciecha Szczęsnego strzałem głową pokonał Diego Valdes, nieupilnowany m.in. przez Bednarka i Michała Pazdana. Środkowy obrońca Legii grał w pierwszej połowie dość niepewnie, nie ustrzegł się kilku błędów.

Po przerwie spotkanie wyglądało nieco inaczej. Tym razem, zwłaszcza w pierwszym kwadransie, lepsze wrażenie sprawiali Chilijczycy. Efektem był niesamowity gol w 56. minucie obrońcy Hannoveru 96 Miiko Albornoza, który popisał się potężnym uderzeniem z woleja z prawie 20 metrów. W bramce biało-czerwonych stał już wówczas Fabiański, ale przy tej "bombie" nie miał absolutnie nic do powiedzenia.

Piłkarze z Ameryki Południowej jeszcze kilka razy zagrozili bramce golkipera Swansea City, ale swoje szanse mieli też gospodarze. Najlepszą w 75. minucie Arkadiusz Milik, który po świetnym podaniu innego rezerwowego napastnika Łukasza Teodorczyka znalazł się przed bramkarzem - trafił jednak w boczną siatkę.

Do końca wynik już nie uległ zmianie. Cały mecz rozegrał Jakub Błaszczykowski, który już 98. wystąpił w reprezentacji.

RELACJA Z MECZU POLSKA - CHILE:

TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA 2018

90. min.

Dziękujemy za dziś! Zapraszamy na kolejne relacje - WSZYSTKO U MUNDIALU ZNAJDZIECIE TUTAJ.

90. min.

Prowadziliśmy 2:0, ale rywale zdołali odrobić straty. Dobra pierwsza połowa, druga zdecydowanie gorsza. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji. Kolejny mecz już 12 czerwca z Litwą, a potem wyjazd na MŚ do Rosji!

90. min.

Koniec meczu! Polska - Chile 2:2!

89. min.

Ładnie wychodził na wolne pole Bereszyński, ale podanie Góralskiego przejęte przez defensywę Chile.

87. min.

Wcześniej jeszcze faulowany był Błaszczykowski. Za to zagranie żółta kartka dla Araosa.

86. min.

Teraz była szansa do wyjścia z kontratakiem, ale za mocne podanie do Teodorczyka.

85. min.

Długo utrzymują się przy piłce goście. Rozgrywają na własnej połowie.

82. min.

Bereszyński wchodzi za Rybusa.

80. min.

Przed chwilą ponad 40 tysięcy gardeł odśpiewało hymn Polski.

78. min.

Goście atakują. Seria wrzutek w nasze pole karne. Na szczęście dobrze gramy w obronie. Nie możemy jednak wyjść z własnej połowy.

75. min.

Powinno być 3:2 dla Polski! Fantastyczne zagranie Teodorczyka do Milika, ten wychodzi sam na sam z bramkarzem, strzela podcinką... Obok bramki!

73. min.

Schodzi z boiska Lewandowski, w jego miejsce Łukasz Teodorczyk.

70. min.

Polacy starają się grać wysokim pressingiem. Sporo teraz walki w środku pola.

67. min.

Zmiana w reprezentacji Polski: Góralski za Grosickiego.

64. min.

A teraz urwał się Lewandowski, wykłada piłkę Krychowiakowi - strzał! Nad bramką! Szkoda, to była dobra szansa.

62. min.

Teraz ruszył z indywidualną akcję Krychowiak, wpada w pole karne - strzela! Obok bramki. Brawa za tę akcję.

58. min.

A zatem mamy remis, ale to rywale przejęli inicjatywę.

56. min.

Dośrodkowanie w pole karne, wybijamy, Alborno uderza - odbita piłka wraca do niego - strzał z woleja zza pola karnego! Gol! Fabiański bez szans.

56. min.

GOOOL dla Chile! Co za bramka! Co za bomba z dystansu!

55. min.

Goście cały czas w ataku. Kolejne dośrodkowanie, ale znów radzimy sobie w obronie.

52. min.

Znów Fernandes na prawej stronie, ale jego dośrodkowanie zablokowane przez Pazdana.

51. min.

W odpowiedzi Zieliński strzela z dystansu! Niecelnie.

50. min.

Diaz na prawej stronie, wrzuca w pole karne... Świetnie wychodzi do piłki Fabiański.

49. min.

Atakują Chilijczycy - dośrodkowanie, znów oddala grę Bednarek!

48. min.

Teraz w naszym polu karnym odnalazł się Castillo, ale świetnie odebrał mu piłkę Bednarek.

46. min.

Świetnie w odbiorze Rybus. Twardo, ale czysto odebrał piłkę Fernandesowi.

46. min.

Zaczynamy drugą połowę!

46. min.

Zmiany w reprezentacji Polski: Milik, Cionek i Fabiański na boisku. Zeszli: Linetty, Piszczek i Szczęsny.

45. min.

Wracamy za kilka minut, a w międzyczasie zachęcamy do głosowania na najlepszego piłkarza meczu.

45. min.

Koniec pierwsze połowy! Polska prowadzi z Chile 2:1!

44. min.

Fauluje w środku pola Linetty. Obyło się bez kartki.

42. min.

Znów w akcji Grosicki, dogrywa w pole karne do Rybusa, ten zgrywa głową... zabrakło tam wykończenia i wybijają obrońcy gości!

40. min.

Warto dodać, że chwilę wcześniej po błędzie Pazdana świetną sytuację miał Castillo, ale z kilku metrów nie trafił w bramkę.

38. min.

Dośrodkowanie w pole karne, Valdes pozostawiony bez krycia i strzałem głową pokonuje Szczęsnego.

38. min.

GOOOL! Chile odpowiada!

36. min.

Fantastyczny okres biało-czerwonych i dwie piękne bramki. Teraz to kadra Adama Nawałki dominuje.

34. min.

Piękno podanie na skrzydło od Krychowiaka do Grosickiego, ten wpada w pole karne, wykłada piłkę do Zielińskiego, a pomocnik Napoli nie myli się w stuprocentowej sytuacji!!!

34. min.

GOOOL!!! 2:0! Zieliński!!!

30. min.

Perfekcyjny strzał Lewandowskiego zza pola karnego - lewą nogą! Bramkarz bez szans!

30. min.

GOOOL!!! Lewandowski!!!

28. min.

Fantastycznie urwał się na prawej stronie Błaszczykowski, biegnie do linii, miękko wrzuca do Grosickiego - strzał! Fatalnie spudłował Grosik! To mogło być 1:0, ale tez sytuacja niełatwa - strzelał z powietrza.

27. min.

Świetna akcja biało-czerwonych! Grosicki na lewej stronie, wycofuje pikę do Linetty'ego - strzał! Broni Arias!

26. min.

Vegas znów fauluje Błaszczykowskiego. Chilijczyk ukarany żółtą kartką.

25. min.

Kolejna szansa Chile. Wrzutka w pole karne, ale sędzia odgwizduje faul jednego z gości.

24. min.

Piękna teraz akcja Polaków! Linetty na wolne pole do Rybusa, ten zgrywa do Grosickiego, ten stara się dośrodkować... Zablokowany.

22. min.

Popracował teraz w obronie Piszczek z Błaszczykowskim i odzyskali piłkę. Potem Vegas faulował jeszcze Kubę.

21. min.

Mamy rzut rożny. Dośrodkowanie... Krychowiak strzela z bliska! Nie ma gola! Strzał głową tuż obok bramki. Szkoda.

20. min.

W odpowiedzi akcja Polaków - Piszczek z prawej strony, dośrodkowanie - wybijają obrońcy Chile!

19. min.

Dośrodkowanie... GOL! Ale nie został uznany! Sędzia słusznie dopatrzył się pozycji spalonej.

18. min.

Faulowany Martinez blisko naszego pola karnego. Będzie dobra okazja dla rywali.

17. min.

Ruszył sam Linetty, ale potem jego podanie do Lewandowskiego zablokowane.

16. min.

Teraz Martinez z dystansu! Ale bardzo niecelnie.

15. min.

Teraz piękna akcja Chilijczyków! Dośrodkowanie w pole karne - strzał przewrotką! Ale pewnie łapie piłkę Szczęsny.

14. min.

Fragment spokojniejszej gry. Dużo walki w środku pola.

10. min.

Długie zagranie Pazdana w kierunku Błaszczykowskiego. Niecelne.

9. min.

W ataku goście. Dośrodkowanie w pole karne... wybija Pazdan.

7. min.

Teraz ładne podanie Lewandowskiego do wychodzącego Zielińskiego... Minimalnie za mocne.

6. min.

Teraz leży na boisku Krychowiak, który ucierpiał w starciu z Fernandesem. Na szczęście to nic poważnego.

5. min.

Ruszył teraz indywidualnie Zieliński, zatrzymał go jednak Enzo Roco.

4. min.

Teraz błąd Pazdana w wyprowadzeniu piłki, potem nie przejął jej Krychowiak, Valdes oddaje strzał z linii pola karnego! Wprost w ręce Szczęsnego.

2. min.

Długa piłka do Lewandowskiego, strzał z ostrego kąta! Spokojnie broni bramkarz rywali.

2. min.

Ruszyli z kontratakiem goście, ale wcześniej odgwizdane zagranie ręką. Wznawia Linetty...

2. min.

Przejął piłkę w środku pola Zieliński, ale szybko został zaatakowany przez trzech rywali. Strata.

1. min.