Piłka meczowa Kroosa. Gol w ostatniej minucie ratuje Niemców!

23.06.2018 21:15
Niemcy - Szwecja

Po pierwszej połowie przegrywali 0:1, zaraz po zmianie stron wyrównali, a decydującego gola zdobyli w 95. minucie. Niemcy pokonali Szwecję 2:1 w meczu o być albo nie być na mundialu w Rosji i cały czas mają szansę na awans do fazy pucharowej. W ostatniej kolejce zagrają z najgorszą w grupie F Koreą Południową. Skandynawowie zmierzą się z Meksykiem.

Mistrzostwa świata 2018 - TERMINARZ

W 32. minucie gola dla Szwedów zdobył Ola Toivonen i zanosiło się na wielka niespodziankę skutkującą wyeliminowaniem aktualnych mistrzów świata z turnieju. Nadzieję w serca kibiców "Die Mannschaft" wlał zaraz po zmianie stron Marco Reus, a w 5. minucie doliczonego czasu gry Toni Kroos zapewnił Niemcom zwycięstwo.

Tak teraz wygląda sytuacja w grupie F.

Mistrzostwa świata 2018 - GRUPY

Zapis relacji z meczu Niemcy - Szwecja.

22:04

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na jutro. A tam m.in. mecz Polska - Kolumbia oraz spotkanie Anglii z Panamą.

90+8 min.

I TO JEST KONIEC! Niemcy mają trzy punkty i cały czas wszystko w swoich rękach.

90+7 min.

Kartka dla Larssona jeszcze na zakończenie.

90+5 min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL Toniego Kroosa! Niemcy uratowani!

90+5 min.

Durmaz fauluje Wernera. Rzut wolny z linii pola karnego, ale z bocznej strefy.

90+4 min.

Strzał Guidettiego, ale bardzo lekki i Neuer bez problemu łapie.

90+3 min.

Mogła być piłka meczowa dla Szwecji, ale źle rozegrali kontratak.

90+2 min.

Brandt w słupek! A przy dobitce Werner na spalonym.

90 min.

Jeszcze 5 minut nadziei Niemców. Tyle doliczył sędzia.

90 min.

Zmiana w Szwecji - za Marcusa Berga wchodzi Thelin.

88 min.

Niezrozumiała próba strzału Muellera z dystansu i z dużego kąta. To się nie mogło udać.

88 min.

Ale obrona Olsena po strzale Gomeza!

87 min.

Ostatnia zmiana w niemieckiej drużynie - za lewego obrońcę Hectora wchodzi pomocnik Julian Brandt.

83 min.

I już bardzo blisko gola był Guidetti. W ostatniej chwili wybija Neuer.

82 min.

Czerwona kartka dla Boatenga! Niemcy grają w 10! Ostry wślizg w nogi Berga i zasłużona kara.

81 min.

Nad bramką Werner! To była bardzo dobra sytuacja, aby przynajmniej trafić w bramkę.

80 min.

Na spalonym Guidetti. Wcześniej po drugiej stronie boiska Reus faulował Granqvista.

78 min.

Kolejna roszada w Szwecji - za Toivonena, a więc strzelca gola, pojawia się John Guidetti. Napastnik za napastnika, Skandynawowie grają o pełną pulę.

77 min.

Coraz więcej nerwów w niemieckiej drużynie. Oni czują, że ten mecz im się nie układa i sytuacja wymyka im się z rąk.

76 min.

Świetnie Forsberg złożył się do strzału, trafił w światło bramki, ale Neuer nie dał się pokonać.

74 min.

Zmiana w drużynie Szwecji - Durmaz za Claessona.

73 min.

Bardzo mocny strzał Reusa w plecy Claessona.

72 min.

Olson obronił strzał... swojego obrońcy. Wcześniej dobra akcja Wernera.

71 min.

Kartka dla Boatenga za faul na Forsbergu. Mocne wejście w nogi Szweda.

68 min.

Gomez uderzył nad poprzeczką, ale sędzia odgwizdał spalonego. Chyba niesłusznie.

65 min.

Nie było żadnego zagrożenia po tym rzucie rożnym. Szwedzi wybili piłkę, a na 40. metrze od własnej bramki dopadł do niej Neuer i rozpoczął kolejną akcję.

65 min.

Jeszcze jedna próba Kroosa. Teraz wywalczył korner.

63 min.

Zablokowany strzał Kroosa.

A korzystając z chwili przerwy, to coś czujemy, że o tej fance futbolu ze Szwecji będzie jutro głośno.

61 min.

Reus blisko drugiego gola! Mocne zagranie Kimmicha, Marco próbował "krzyżaka", ale nie trafił w piłkę.

60 min.

Taki wynik niewiele daje Niemcom, bo nie będą mieli wszystkiego w swoich rękach. Meksyk ma 6 punktów, Szwecja miałaby 4, a Niemcy zaledwie 1. W ostatniej kolejce mistrzowie świata grają z Koreą, a Meksyk ze Szwecją.

59 min.

Boateng nieczysto trafił piłkę przed własną bramką, ale na jego szczęście nie zorientowali się w tym rywale.

56 min.

Hector znalazł się w polu karnym, oddał celny strzał, ale za lekki, by zaskoczyć Olsona.

55 min.

Na spalonym Timo Werner. Szwedzi na razie próbują wytrącić rywali z uderzenia i opanować nieco wydarzenia na boisko.

52 min.

Odłożona kartka dla Ekdala za faul na Muellerze. Niemiec odepchnął w rewanżu Szweda, ale on kartonika nie obejrzał.

51 min.

Teraz Mueller blisko szczęścia. Pilka po strzale głową nieznacznie minęła słupek bramki Olsona.

49 min.

Ależ szturm! Kroos blisko gola po rykoszecie od jednego z rywali.

48 min.

GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL! Marco Reus wykańcza zespołową akcję Niemców!

46 min.

Wejście Gomeza może oznaczać, że Niemcy będą posyłać jeszcze więcej dośrodkowań, a to dla Szwedów idealna sytuacja.

46 min.

Zaczynamy drugą połowę!

Jest reakcja Loewa. Mario Gomez wchodzi w miejsce Juliana Draxlera.

45+2 min.

KONIEC pierwszej połowy. Niemcy o 45 minut od powtórzenia wyniku Hiszpanii, która cztery lata temu jako obrońcy tytułu nie przebrnęli fazy grupowej na kolejnym turnieju.

45+2 min.

Neuer ratuje Niemców od utraty drugiego gola. Próbował Berg!

45 min.

Szymon Marciniak dolicza 2 minuty.

44 min.

Powinno być 2:0! Claesson zmarnował znakomitą okazję.

43 min.

Dziwną taktykę na spotkanie przyjął Loew. Przynajmniej tak to wygląda... Postawił na niższych zawodników w ofensywie, a cały czas posyłane są górne piłki w pole karne.

42 min.

Mocne dośrodkowanie, które trafiło w Wernera. Niemiec nie miał żadnej kontroli nad piłką.

39 min.

Mogło być 1:1! Strzał Guendogana, rykoszet i spore problemy Olsona. Szwed na raty, ale obronił!

38 min.

Joachim Loew wygląda na człowieka, który nie rozumie, co się dzieje z jego piłkarzami.

36 min.

Niemcy w szoku. Na razie do Szwedzi próbują iść za ciosem.

32 min.

Toivonen dostał świetną piłkę od Claesona, a potem przy pomocy Ruedigera przelobował Neuera. Taki wynik oznacza, że Niemcy żegnają się z turniejem! Mają godzinę, by zdobyć choć jednego gola, a najlepiej dla nich dwa.

32 min.

NIEMCY przegrywają! OLA TOIVONEN trafia na 1:0!

31 min.

Jednak koniec meczu dla Sebastiana Rudego. Na murawie pojawia się Ilkay Guendogan.

29 min.

Skandynawowie wywalczyli rzut rożny, ale to Niemcy lepiej zachowali się we własnej szesnastce.

28 min.

Rudy jest jeszcze opatrywany poza boiskiem. Szwedzi próbują wykorzystać grę w przewadze.

26 min.

Rudy zmienia koszulkę, ale na razie pozostaje na boisku. Zmiana nie będzie na szczęście potrzebna.

25 min.

Na murawie leży zakrwawiony Rudy. Pomocnik Bayernu został przypadkowo kopnięty w nos przez Toivonena.

23 min.

Pojawiły się już pierwsze kontrowersje. Berg w sytuacji sam na sam był popychany przez Boatenga. Szymon Marciniak rzutu karnego nie podyktował.

22 min.

Znakomita obrona Ekdala. Szwed zasłonił piłkę przed Muellerem i pozwolił jej opuścić boisko.

20 min.

Draxler wpadł w Olsena i Szymon Marciniak odgwizdał przewinienie.

19 min.

Desperacka próba strzału z ok. 30. metrów Rudego. Niecelnie.

18 min.

Długa piłka ze stałego fragmentu gry i od razu było groźnie w polu karnym Niemców. Strzelał Forsberg, ale trafił w rywala.

16 min.

Zablokowany strzał z 18. metrów środkowe obrońcy Boatenga.

15 min.

Niemcy nie wyciągnęli wniosków z meczu z Meksykiem. Cały czas grają bardzo wysoko dużą liczbą piłkarzy i zostawiają z tyłu tylko dwóch zawodników. To zachęta do kontry dla rywala.

13 min.

Marcus Berg przegrywa sytuację sam na sam z Neuerem! Powinno być 1:0 dla Szwecji.

12 min.

Dośrodkowania w pole karne nie są najlepszym pomysłem na rosłych Szwedów.

10 min.

Dobre pierwsze minuty Jonasa Hectora, lewego obrońcy, którego bardzo brakowało w spotkaniu z Meksykiem. To on najczęściej odskrzydla akcje mistrzów świata.

9 min.

Reus do Wernera, a ten uprzedzony przez obrońców. Był jeszcze korner, ale Niemcy krótko rozegrali i od nowa konstruują akcję.

8 min.

Kolejne niedokładne podanie w pole bramkowe, tym razem Draxlera.

6 min.

Kontra Szwedów, świetnie przedarł się Forsberg, ale został zatrzymany przez Muellera. Napastnik Bayernu wspomógł swoich kolegów z obrony.

5 min.

Bardzo ofensywnie usposobieni są Niemcy. Długimi fragmentami podobnie grali z Meksykiem, a jak to się skończyło to wszyscy pamiętamy.

3 min/

Bardzo groźna akcja Niemców i pierwsza 100-procentowa okazja! Werner przedarł się prawą stroną, ale Reus nie zdołał wcisnąć piłki do bramki między nogami Szwedów.

1 min.

Pierwsza niedokładna centra Muellera. Szwedzi bronią bardzo głęboko, praktycznie 10 graczy jest na 30. metrze od bramki i niżej.

1 min.

Grają! Zaczęli Szwedzi.

19:55

Przed nami hymny, po nich losowanie stron i zaczynamy wielkie granie!

19:55

Szwedzi stoją przed szansą wyeliminowania mistrzów świata, ale ich problemem jest gra ofensywna. Największą siłą jest z kolei... defensywa, która praktycznie nie traci gola. Sposobem Niemców na tak grającego rywala mogą być strzały z dystansu.

19:51

Mecz odbędzie się w Soczi.

19:38

Spotkanie poprowadzi polski sędzia Szymon Marciniak, który ma już za sobą debiut w MŚ. Przed kilkoma dniami był rozjemcą w starciu Argentyny z Islandią.

19:06

Znamy już składy na ten mecz. Warto zwrócic uwagę na obecność w wyjściowym zestawieniu Niemców na Marco Reusa.

19:05

Zakończyło się już pierwsze spotkanie drugiej kolejki w grupie F. Meksyk pokonał Koreę Płd. 2:1 i po dwóch meczach ma komplet punktów. Dla Niemców oznacza to tyle, że jeśli przegrają, odpadną z turnieju. Remis skomplikuje ich sytuacje, bo będą musieli liczyć na pomoc rywali.

19:04

W trudniejszej sytuacji są aktualni mistrzowie świata, którzy zaliczyli falstart na tym mundialu przegrywając z Meksykiem 0:1. Szwedzi mają trzy punkty po zwycięstwie z Koreą Płd.