Nigeria - Argentyna: Messi i spółka uciekli spod topora! Teraz czas na Francję!

26.06.2018 21:55
Nigeria - Argentyna

"Albicelestes" przystąpili do tego spotkaniu z nożem na gardle, ale ostatecznie po golach Messiego i Rojo pokonali 2:1 Nigerię i awansowali do 1/8 finału.

Zagłosuj

Kto wygra mecz Nigeria - Argentyna?

Liczba głosów:

MUNDIAL 2018 - GRUPY, TABELE, DRABINKA. Zobacz wszystkie grupy MŚ

Mistrzostwa świata 2018 - TERMINARZ

21:58

Koniec meczu! Argentyna pokonała Nigerię 2:1 i melduje się w 1/8 finału. Albicelestes mieli noż na gardle, ale wyszli z sytuacji zagrożenia obronną ręką, choć Nigeryjczycy postawili im trudne warunki, a w pierwszej części II połowy byli wręcz lepszą drużyną.

Teraz na podopiecznych Jorge Sampaolego czeka Francja. I będzie to zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik, spośród tych, z którymi przyszło im się dotychczas zmierzyć.

Gra Argentyńczyków bynajmniej nie napawała optymizmem, ale być może z tych cierpień wykuje się kolejna legenda,

Tymczasem dziękujemy, że byliście z nami - do zobaczenia jutro przy okazji kolejnych relacji!

92. min

Żółta kartka dla Leo Messiego.

90. min

Cuneyt Cakir doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry. Argentyńczycy na pewno będą grali na czas, chcąc utrzymywać ten wynik.

86. min

Mierzone dośrodkowanie z prawej strony Gabriela Mercado, a z woleja z pierwszej piłki przymierzył Marcos Rojo! Uzoho bez szans!

Taki wynik daje Argentynie awans d 1/8 finału!

86. min

Gooooooool! 2:1 dla Argentyny!

84. min

Etebo uderzył z rzutu wolnego, ale piłka w niewielkiej odległości minęła słupek.

83. min

Znów sam na sam z Armanim znalazł się Ighalo, ale tym razem górą argentyński bramkarz.

81. min

Higuain przestrzelił w naprawdę dogodnej sytuacji.

80. min

Sampaoli stawia wszystko na jedną kartę - za obrońcę Tagliafico wchodzi Sergio Aguero.

78. min

Zamieszanie pod bramką Uzoho, ale niecelnie uderzał Meza.

76. min

Wcześniej 100-procentową sytuację miał wprowadzony po przerwie Ighalo, ale nie trafił w bramkę Armaniego.

76. min

Cuneyt Cakir podąża w stronę ekranu VAR i twierdzi, że...jednak nie będzie karnego za rzekomą rękę Rojo!

71. min

Kolejna zmiana w drużynie argentyńskiej: za nieudolnego di Marię wchodzi - cokolwiek kontrowersyjny wybór - Meza.

70. min

Znakomita akcja Nigeryjczyków - Musa przepchnął się między dwoma obrońcami i odegrał do Ndidiego, a ten cudownie uderzył z 25 metrów! Piłka jednak minimalnie przeleciała nad poprzeczką!

63. min

Żółta kartka dla Evera Banegi.

62. min

Ofensywna zmiana w szeregach Argentyńczyków - za Enzo Pereza wchodzi Cristian Pavon i już chwilę po wejściu na murawę przeprowadza pierwszą groźną akcję. Po rajdzie prawą stroną i dośrodkowaniu w pole karne piłkę wybija jednak Uzoho.

59. min

Kolejna efektowna szarżą Nigeryjczyków. Ahmed Musa sunął lewą stroną, nie zatrzymała go zbyt wolny Mascherano, ale po zagraniu żaden z kolegów nie dopadł.

Tym niemniej Superorły naprawdę mogą się po przerwie podobać!

56. min

Podopieczni Jorge Sampaolego muszą poszukać zwycięskiej bramki, ponieważ na tę chwilę wynik ten eliminuje ich z turnieju!

55. min

Z dużym animuszem wyszli na II połowę zawodnicy Gernota Rohra. Dużo lepiej prezentują się w pierwszych 10 minutach, praktycznie cały czas przebywają na połowie Argentyny,

51. min

Gooool! Victor Moses podszedł do piłki i pewnie uderzył w prawy róg bramki i kompletnie zmylił Franco Armaniego!

49. min

No i ciekawie nam się zaczyna na druga część. Po faulu Mascherano na Balogunie arbiter dyktuje bowiem rzut karny!

46. min

Zmiana w zespole Nigierii. Za Kelechiego Iheanacho wchodzi Odion Ighalo.

46. min

Zaczynamy II połowę!

45+2. min

Rzut wolny dla Nigerii - wrzutka w pole karne, ale futbolówka wybita. Żadnego zagrożenia.

W tym momencie Cakir gwiżdże i kończy I połowę. Po golu Messiego Argentyna prowadzi 1:0! Wracamy za 15 min.

45. min

Dwie minuty doliczone.

44. min

Rojo w swoim polu karnym walczył o piłkę z Ihenacho i dość wysoko uniósł nogę, na którą nabił się napastnik Superorłów. Przez chwilę zwijał się z bólu na murawie, ale ostatecznie nic poważnego mu się nie stało.

42. min

Podanie z głębi pola do Ahmeda Musy, ale superszybki Nigeryjczyk nie doszedł do piłki - ubiegł go Armani.

39. min

Dwójkowa akcja Higuaina z Messim, podanie do di Marii, ten uderza zza pola karnego, ale jego strzał został zablokowany.

36. min

Od dłuższego czasu podopieczni Gernota Rohra nie stworzyli sobie żadnej dobrej okazji - wydają się być nieco stłamszeni pressingiem Argentyny.

34. min

Ależ pecha miał teraz Leo Messi! Uderzył z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w słupek!

32. min

Wspaniałe prostopadłe podanie Banegi do di Marii, ten powalony przed polem karnym przez Baloguna. Nigeryjski obrońca słusznie otrzymuje żółtą kartkę.

28. min

Na szczęście to nic poważnego i golkiper Superorłów może wrócić do gry.

26. min

Znakomite prostopadłe podanie Messiego do Higuaina, ale napastnik Juventusu trafił wprost w Uzoho. I to dosłownie, gdyż nigeryjski bramkarz wymaga interwencji lekarskiej.

23. min

Pressują także podopieczni Sampaolego, nie odpuszczają, widać, że dodała im skrzydeł ta bramka.

20. min

Gol Messiego jest setnym na tym obfitym w bramki mundialu:

19. min

Od momentu straty bramki, Argentyńczycy narażeni są na bardzo wysoki pressing ze strony Nigeryjczyków

15. min

Doskonałe podanie z głębi pola do kapitana Albicelestes i zawodnik Barcelony z bliskiej odległości nie daje szans Francisowi Uzoho!

14. min

Gooool! Messi, Messi, Messi, 1:0 dla Argentyny!!!

13. min

Szybkie ataki z obydwu stron, dobre tempo, ale też sporo strat i niedokładności w szeregach jednej i drugiej drużyny.

9. min

Po wrzucie z auta piłka wybita z pola karnego Argentyńczyków, dopada do niej Ahmed Musa, ale uderza minimalnie nad bramką. To pierwsza w tym meczu groźniejsza akcja zawodników z Afryki.

8. min

Messi ładnie zagrał do Tagliafico, ale ten wypychany przez Baloguna uderzył bardzo niecelnie.

6. min

Pierwszy w tym meczu faul na Messim. Dość ostre wejście w nogi napastnika Barcelony, ale bez konsekwencji w postaci kartki.

4. min

Cuneyt Cakir odgwizdał spalonego, a wcześniej bardzo ofiarnie o piłkę walczył di Maria.

3. min

W pierwszych minutach kilka razy akcje inicjowali Argentyńczycy, ale raz popełnili prosty błąd, a innym razem nigeryjski bramkarz wyłapał piłkę.

2. min

Czy słynny Diego Maradona przyniesie swoim rodakom szczęście? Na razie widać, że niezależnie od wszystkiego jest w świetnym nastroju:

1. min

Rozpoczęli!

19:58

Sędzią meczu będzie słynny turecki arbiter Cuneyt Cakir.

19:57

Obie drużyny już na murawie, odegrano hymny obydwu państw.

19:57

Jak widać, w pierwszym składzie nie wybiegnie tym razem winowajca pierwszej bramki w meczu z Chorwacją Willy Caballero. Zastąpi go Franco Armani z River Plate. Dla 31-latka będzie to debiut w drużynie narodowej.

19:55

W takich oto składach rozpoczną ten mecz obydwie drużyny:

19:52

O swoje grają też Afrykanie, bo im do awansu może wystarczyć remis. Pod warunkiem, że Islandia nie pokona Chorwacji różnicą co najmniej dwóch goli (z zastrzeżeniem, że takie rozwiązanie jest możliwe tylko przy remisie 0:0; jak będzie 1:1, Islandia będzie musiała wygrać trzema golami, aby być pewna awansu i tak dalej).

19:52

Argentyna prezentuje się na tym mundialu fatalnie. Dwa mecze, jeden punkt, jeden zdobyty gol i kompromitacja w spotkaniu z Chorwacją - to wszystko sprawia, że Leo Messi i spółka mogą już dziś pożegnać się z turniejem! Kwestia awansu tej drużyny jest skomplikowana i nie wszystko zależy już tylko od wciąż aktualnych mistrzów świata.

19:49

Zapraszamy na relację na żywo z niezwykle emocjonująco zapowiadającego się meczu grupy D: Nigeria zmierzy się z Argentyną. Bądźcie z nami!