Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

MŚ 2018: Oskarżenia o doping, na ręce rosyjskiego piłkarza widać ślad po igle

05.07.2018 10:07
xxx sport

Artiom Dziuba wzbudził spore kontrowersje, po tym jak kibice dopatrzyli się na jego ręce śladu po igle. Natychmiast pojawiły się oskarżenia, że Rosjanie stosują doping.

Artiom Dziuba fot. Twitter

DRABINKA MISTRZOSTW ŚWIATA 2018. KIEDY MECZE MŚ 2018?

Zagłosuj

Czy uważasz, że rosyjscy piłkarze stosują doping?

Rosja walczy z dopingiem od lat. Z powody afery, jaka wybuchła ostatnio w kraju ze stolicą w Moskwie, "Sborna" została wykluczona z igrzysk olimpijskich 2018 w Pjongczangu. Doping dotknął też lekkoatletów, na MŚ w 2017 roku mogli występować jedynie pod neutralną flagą. Te wydarzenia sprawiły, że wszyscy rosyjscy sportowcy znaleźli się pod specjalnym nadzorem.

Mundial 2018: Rosyjscy piłkarze stosują doping?

Reprezentacja Rosji na MŚ 2018 spisuje się nadzwyczaj dobrze. Przed rozpoczęciem turnieju nikt nie stawiał, że w ogóle wyjdzie z grupy. Tymczasem pokonała Arabię Saudyjską i Egipt, a w 1/8 finału niespodziewanie wyeliminowała Hiszpanię. Statystyki pokazują, że piłkarze "Sbornej" w trakcie meczów biegają najwięcej spośród wszystkich uczestników mundialu i notują najwięcej sprintów.

To budzi kontrowersje, ale z drugiej strony trener Stanisław Czerczesow znany jest z tego, że kładzie ogromny nacisk na dobre przygotowanie fizyczne swoich drużyn. Co ze śladami po igłach? Lekarz reprezentacji Rosji tłumaczy, że to po prostu efekt pobrania krwi.

W ćwierćfinale MŚ 2018 Rosja zagra z Chorwacją. To spotkanie odbędzie się 7 lipca o godz. 20.00.

RadioZET.pl/Polsat Sport/AN

Oceń