Koncertowa gra Rosjan! Wygrana z Egiptem i pewny awans!

19.06.2018 21:55
Rosja - Egipt

Rosja pokonała Egipt w drugim meczu grupy A 3:1 (0:0). Dzięki zwycięstwu podopieczni Stanisława Czerczesowa zapewnili sobie awans do 1/8 finału.

MUNDIAL 2018: TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA 2018

W pierwszej połowie przeważali Rosjanie, ale nie udało im się stworzyć dogodnej okazji do zdobycia bramki. Jednak obraz gry znacznie się zmienił po zmianie stron. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy doszło do zamieszania w polu karnym Egiptu. Na początku Elshenawy wypiąstkował dośrodkowanie, piłkę uderzył Zobnin, ale zrobił to tak niecelnie, że nie mógł zagrozić rywalowi. Aczkolwiek fatalnie interweniował Fahti i futbolówka wpadła do bramki.

Po ponad dziesięciu minutach Rosjanie zdobyli drugą bramkę. Fernandes oszukał rywala i wyłożył pilkę do nadbiegającego Czeryszewa, który nie miał problemów z posłaniem piłki do siatki. Po trzech minutach było już 3:0 dla Rosji. Kutepow posłał futbolówkę do Dziuby, który minął Gabra i mocnym uderzeniem pokonał Elshenawego.

Jedyną bramkę dla Egiptu zdobył Mohamed Salah. Lider kadry był faulowany w polu karnym. Jednak z początku sędzia odgwizdał rzut wolny. Po weryfikacji VAR, arbiter wskazał na jedenasty metr. Zawodnik Liverpooolu bez żadnych kłopotów zdobył swojego pierwszego gola na mistrzostwach świata.