Piłkarze przylecieli do Arłamowa helikopterem. Co za spodnie Szczęsnego! [ZDJĘCIA]

Andreas Nicolaides
29.05.2018 20:00
Kamil Grosicki w Arłamowie
fot. Wojtek Zatwarnicki/REPORTER/EAST NEWS

Reprezentacja Polski rozpoczyna zgrupowanie w Arłamowie. We wtorek helikopterem na miejsce dolecieli Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak czy Wojciech Szczęsny. Uwagę zwrócił na siebie zwłaszcza ten ostatni, przyleciał bowiem w... nietypowych spodniach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na środę zaplanowany jest pierwszy trening na tym zgrupowaniu. Będzie miał on otwarty charakter, bo na trybunach zasiądzie 800 kibiców. Po południu planowany jest przylot do Arłamowa premiera Mateusza Morawieckiego.

Helikopter z Lewandowskim i trójką pozostałych graczy wylądował po godz. 19. Około 50-osobowej grupie kibiców opłaciła się cierpliwość, bo wszyscy zawodnicy podeszli do nich i cierpliwie rozdawali autografy oraz pozowali do wspólnych zdjęć. Najwięcej czasu fanom poświęcił Szczęsny.

Zgrupowanie reprezentacji Polski w Arłamowie

Już przed godziną 17. przed hotelem wylądował natomiast helikopter z Kamilem Grosickim, Maciejem Rybusem, Jackiem Góralskim i Thiago Cionkiem. Klika minut po nich lądowali Łukasz Piszczek i Arkadiusz Milik.

Jako pierwszy natomiast, bo około godz. 14 pojawił się Łukasz Skorupski. Ponad godzinę po nim bocznym wejściem wjechał Artur Jędrzejczyk. Około 16 pod wejście główne hotelu przyjechały dwa busy. W pierwszym z nich byli Łukasz Fabiański, Karol Linetty, Bartosz Bereszyński i Dawid Kownacki. W drugim natomiast Bartosz Białkowski, Sebastian Szymański, Przemysław Frankowski i Paweł Dawidowicz.

Pierwotnie piłkarze mieli się stawić w hotelu do godz. 18. Jednak termin przyjazdu przesunięto o dwie godziny. Wszyscy mają być obecni na wieczornej kolacji. Wyjątkiem jest Marcin Kamiński, który do Arłamowa dotrze dopiero w środę.

- Marcin Kamiński z uwagi na infekcję nie pojawi się we wtorek na zgrupowaniu w Arłamowie. Decyzją doktora kadry Jacka Jaroszewskiego zawodnik dołączy do drużyny w środę do południu - przekazał rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

W zgrupowaniu weźmie udział 32 zawodników, ale 4 czerwca ogłoszona zostanie ostateczna, 23-osobowa kadra na mistrzostwa świata.

Przed mundialem biało-czerwonych czekają jeszcze dwa mecze kontrolne. 8 czerwca w Poznaniu ich rywalem będzie Chile, a cztery dni później zagrają w Warszawie z Litwą. Następnego dnia kadra Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi.

Mundial 2018: mecze reprezentacji Polski

Mecz otwarcia MŚ 2018 Polska - Senegal już 19 czerwca w Moskwie. Starcie Polska - Kolumbia odbędzie się w Kazaniu 24 czerwca, a mecz Polska - Japonia, zamykający dla nas rozgrywki grupowe, 28 czerwca w Wołgogradzie.

RadioZET.pl/PAP/AN