Lewandowski uznany najgorszym napastnikiem fazy grupowej MŚ 2018

Andreas Nicolaides
29.06.2018 19:07
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski znalazł się w jedenastce rozczarowań fazy grupowej MŚ 2018. Obok Timo Wernera został uznany najgorszym napastnikiem. W zestawieniu mamy też innego reprezentanta Polski - Piotra Zielińskiego.

MUNDIAL 2018 - GRUPY, TABELE, DRABINKA. Zobacz wszystkie grupy MŚ

Oczekiwania co do występu Polski na MŚ 2018 były ogromne. Biało-czerwoni wygrali swoją grupę eliminacyjną i awansowali do najlepszej dziesiątki rankingu FIFA. Losowani byli z pierwszego koszyka. Niestety nie podołali wyzwaniu i zajęli w grupie ostatnie miejsce - za Senegalem, Japonią i Kolumbią.

Zobacz także

Robert Lewandowski został uznany przez dziennikarzy "Guardiana" i "Whoscored" najgorszym napastnikiem fazy grupowej MŚ 2018. W trzech meczach nie zdobył ani jednej bramki, choć okazji mu nie brakowało. Obok niego dziennikarze umieścili w linii ataku Timo Wernera, napastnika reprezentacji Niemiec, która także odpadła z mundialu już w fazie grupowej.

W bramce najgorszej jedenastki fazy grupowej MŚ 2018 dziennikarze wystawili Davida De Geę, w obronie znaleźli się Kalidou Koulibaly, Jerome Boateg i Sergio Ramos. W pomocy mamy Bernardo Silvę, Mohameda Elneny'ego i Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski miał być na turnieju w Rosji wiodąca postacią kadry Adama Nawałki, tymczasem nie wyróżnił się niczym szczególnym. Jego gra - tak jak całej reprezentacji Polski - była daleka od oczekiwań. Na skrzydłach mamy Angela Di Marię i Ousmane Dembele, w ataku Werner z Lewandowskim.

Najgorsza jedenastka fazy grupowej MŚ 2018: De Gea - Ramos, Boateng, Koulibaly - Dembele, Zieliński, Bernardo Silva, Elneny, Dembele - Lewandowski, Werner.

RadioZET.pl/AN