Zamknij

Michał Probierz następcą Adama Nawałki? Komentarz trenera Cracovii

Maciej Walasek
26.06.2018 14:32
reprezentacja Polski
fot. PAP

Najprawdopodobniej mecz z Japonią będzie ostatnim pod wodzą Adama Nawałki. Ruszyła giełda nazwisk następcy selekcjonera. Wśród kandydatów znalazł się Michał Probierz. Jednak przyznał, że nie jest zainteresowany posadą szkoleniowca kadry narodowej.

MUNDIAL 2018 - GRUPY, TABELE, DRABINKA. Zobacz wszystkie grupy MŚ

Adam Nawałka pełni funkcję trenera reprezentacji Polski od 2013 roku. Jednym z sukcesów jest awans do finałów mistrzostw Europy we Francji w 2016 roku oraz dotarcie do ćwierćfinału francuskiego turnieju. Po wielkich nadziejach dotyczących mundialu, mistrzostwa w Rosji okazały się totalną klęską. Dzień po meczu z Kolumbią, Nawałka przyznał, że po spotkaniu z Japonią odda się do dyspozycji zarządu.

Zobacz także

Dziennikarze zaczęli prześcigać się w wymienianiu potencjalnych kandydatów do zastąpienia 60-latka. Wśród nich jest m.in. Gianni De Biasi. Oprócz Włocha pada także nazwisko Michała Probierza. Jednak trener Cracovii nie chce prowadzić biało-czerwonych. Po rozmowie ze szkoleniowcem, Piotr Wołosik zamieścił post na Twitterze.

- Proszę nie łączyć mnie z trenowaniem reprezentacji Polski. Mocno zaufał mi w Cracovii prezes Filipiak, dostałem od niego wsparcie w trudnym momencie. A poza tym sam nie chcę - powiedział Probierz.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW