Zamknij

MŚ 2018: Koszulki Nigerii cieszą się dużą popularnością. Złożono trzy miliony zamówień! [ZDJĘCIE]

Maciej Walasek
27.05.2018 13:11
Polska - Nigeria
fot. PAP/EPA

Koszulki reprezentacji Nigerii podbijają serca kibiców. Stroje drużyny z Afryki robią istną furorę, o czym świadczy liczba zamówień. Na tę chwilę odnotowano ich już trzy miliony!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kilka miesięcy temu każda z drużyn zaprezentowała koszulki, w których wystąpi na mundialu w Rosji. Wiele dobrych komentarzy zebrały stroje Nigeryjczyków, którzy przygotowali koszulki wzorowane na tych, w których reprezentacja wystąpiła na mistrzostwach świata w 1994 roku.

Nigeryjska federacja podała, że ich koszulki okazały się strzałem w dziesiątkę i wielu kibiców jest zainteresowanych strojami afrykańskiej ekipy. W trakcie spotkania w europejskiej centrali w Amsterdamie firma Nike poinformowała, że fani złożyli już trzy miliony zamówień.

Zagłosuj

Podoba ci się koszulka Nigerii?

Liczba głosów:

Jeśli komunikat jest prawdą, to mamy do czynienia z niesamowitym osiągnięciem. Dla porównania w 2016 roku Manchester United sprzedał 2,8 mln koszulek, co dotychczas jest najlepszym wynikiem.

Zobacz także

Za koszulkę reprezentacji Nigerii trzeba zapłacić 85 dolarów, dlatego wielu rodowitych mieszkańców zapewne nie stać na taki wydatek. W związku z tym wszystko wskazuje na to, że fani na całym świecie oszaleli na punkcie tych strojów.

Na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Rosji, Nigeria zagra w grupie D, gdzie zagra z Argentyną, Chorwacją i Islandią.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/MW