Kamil Grosicki w gorzkich słowach o Nawałce: Nie zasłużyłem na takie traktowanie

Maciej Walasek
26.06.2018 13:27
Kamil Grosicki
fot. PAP

Kamil Grosicki nie będzie dobrze wspominał mistrzostw świata w Rosji. W rozmowie z Robertem Błońskim z "Przeglądu Sportowego" zawodnik nie ukrywał, że biało-czerwoni zawiedli na mundialu, ale jednocześnie ujawnił, że miał żal do Adama Nawałki, że przed meczem z Kolumbią wylądował na ławce rezerwowych.

MUNDIAL 2018 - GRUPY, TABELE, DRABINKA. Zobacz wszystkie grupy MŚ

Reprezentacja Polski jechała na mistrzostwa świata do Rosji z wielkimi nadziejami. Po ogromnych planach, dało się wyczuć, że podopieczni Adama Nawałki chcą przynajmniej wyjść z grupy. Jednak po dwóch spotkaniach kolejno z Senegalem i Kolumbią, wielkie marzenia prysły jak bańka mydlana. Trener kadry na ten drugi mecz podjął ryzyko i wprowadził poważne zmiany w składzie. Jedną z nich było posadzenie na ławce rezerwowych Kamila Grosickiego.

– Bardzo mocno przeżyłem wiadomość od selekcjonera. W pierwszym odruchu pomyślałem, że nie zasłużyłem na takie traktowanie. Trener tłumaczył, że taki ma pomysł, w ten sposób chce zaskoczyć rywala i wprowadzi mnie na boisko po przerwie – mówił zawodnik Hull City.

Zobacz także

– Uważam, że nie zasłużyłem sobie na takie potraktowanie, po meczu z Senegalem nawet przez myśl mi nie przeszło, że z Kolumbią zacznę na ławce. U trenera Nawałki zawsze grałem od początku, rezerwowym bywałem w meczach towarzyskich, kiedy trzeba było odpocząć. Trzy dni zajęło mi pogodzenie się i oswojenie z tą sytuacją – zdradził TurboGrosik.

Czwartkowy mecz z Japonią będzie już tylko i wyłącznie o honor. Jednak 30-latek obiecał, że zespół będzie chciał godnie pożegnać się z turniejem.

– Jesteśmy zmęczeni psychicznie sytuacją, ale chcemy się honorowo pożegnać z turniejem i odwdzięczyć ludziom za wsparcie oraz doping. Należy im się od nas coś dobrego. O trenerze Nawałce, któremu zawdzięczam wszystko, nie powiem złego słowa. Chciałbym, żeby został na stanowisku, lepszego selekcjonera kadra nie miała od lat. Stworzył coś wspaniałego, przegraliśmy razem.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/MW