Wielki mecz Szwecji i wielkie szczęście Meksyku! Obie drużyny w 1/8 finału MŚ 2018!

27.06.2018 17:50
Meksyk - Szwecja

Reprezentacja Szwecji rozegrała kapitalne zawody, pokonała Meksyk 3:0 i wygrała grupę F piłkarskich mistrzostw świata Rosja 2018. Skandynawowie awansowali do 1/8 finału wraz z... "El Tri", bo sensacyjnej porażki z Koreą Południową doznali mistrzowie świata Niemcy.

Mistrzostwa świata 2018 - TERMINARZ

Po pierwszej połowie było 0:0, ale po zmianie stron piłkarze "Trzech Koron" zagrali jak profesorowie i wypunktowali Meksykanów. Gole dla Szwecji zdobyli Ludwig Augustinsson, Andreas Granqvist z karnego oraz Edson Alvarez, który pokonał własnego bramkarza.

Zapis relacji z meczu Meksyk - Szwecja:

17:59

Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na wieczorne mecze Kostaryka - Szwajcaria i Serbia - Brazylia.

90+4 MIN.

KONIEC! Szwecja wygrywa grupę F przed... Meksykiem! Niemcy odpadają z turnieju!!!

90+4 min.

Meksykanie nie zagrali swojej piłki w tym meczu i za to słono zapłacili.

90+3 min.

Mocne uderzenie z dystansu Fabiana, Olsen miał problemy, ale jednak na raty złapał. Szkoda, że Fabian tak późno pojawił się na murawie, bo wniósł sporo ożywienia.

90+3 min.

Dla odmiany Meksykanie świętują. Ale w Kazaniu grają przecież Niemcy...

90+1 min.

Sędzia dolicza 4 minuty.

90 min.

Meksyk walczy o honorowego gola, ale bardziej liczy na... Koreańczyków. Tylko oni mogą dać awans tej drużynie.

90 min.

Tak jest teraz w sektorach kibiców Szwecji.

89 min.

Doświadczony Peralta wchodzi na boisko za fatalnie grającego dziś Layuna.

88 min.

Żółta kartka dla Lustiga. Mocne starcie z Lozano tuż przed linią pola karnego.

85 min.

Nerwowo z Meksykańskiej ekipie. Kartka dla Layuna za uderzenie łokciem w głowę Toivonena. I jeszcze się kłóci. To było celowe zagranie i mogła to być "czerwień".

85 min.

Szwedzi z kolei świętują. To jest wielkie zwycięstwo tej drużyny i już nic złego nie może się jej stać..

83 min.

Meksykańscy kibice nie wierzą już w swoją drużynę. Wszyscy nasłuchują wieści z Kazania.

81 min.

Ależ szturm! Corona do Chicharito, ten strzelał, ale piłka trafiła jeszcze do Veli, który nie zmieścił jej w bramce stojąc na 2. metrze!

81 min.

Tymczasem Vela zaprzepaścił rzut wolny z ok 25 metrów.

17:38

Ostatnia zmiana w Szwecji - za Ekdala wchodzi Hiljemark.

79 min.

Nieudana kontra Szwecji. Źle piłkę rozprowadzał Thelin.

77 min.

Tak czy inaczej, Meksyk może awansować, jeśli Niemcy nie wygrają z Koreą.

76 min.

Jesus Corona na murawie w miejsce Guardado.

74 min.

Samobój Alvareza! Szwecja prowadzi już 3:0!

73 min.

Mnóstwo walki na boisku. Szwedzi grają teraz to, co umieją najlepiej - bronią się i wyczekują kontr.

70 min.

Chicharito wypracował sobie sytuację strzelecką, ale nie można tego samego powiedzieć o uderzeniu.

70 min.

Augustinsson sfaulował Alvareza. Będzie dobra okazja dla Meksyku.

68 min.

Meksyk wściekle atakuje, aby zdobyć przynajmniej jednego gola i poprawić bilans bramkowy. Na razie balansują na granicy awansu. To byłaby niesamowita historia - po wygraniu dwóch meczów, w tym z mistrzami świata, nie awansować do 1/8 finału.

67 min.

Zmiana także w drużynie Szwecji - za Berga wchodzi Thelin.

66 min.

I już pierwszy strzał Fabiana z dystansu i powinien być korner. Piłka przeszła po głowie Granqvista.

66 min.

Zmiana w Meksyku - w miejsce Gallardo pojawia się Marco Fabian.

65 min.

Teraz nerwy zaczynają się po stronie Meksyku, bo oni są o jednego gola od odpadnięcia z mundialu.

61 min.

GRANQVIST! Szwecja o krok od 1/8 finału! Już jest 2:0!

60 min.

KARNY dla Szwecji! I jest jeszcze kartka dla Moreno.

59 min.

Marcus Berg reklamuje uderzenie w żebra. Szwed zdołał oddać strzał, ale nie pokonał Ochoi.

57 min.

Larsson opuszcza boisko na noszach. Duża strata dla "Ekipy Trzech Koron". W jego miejsce pojawia się Svensson.

54 min.

Rozochocił się Augustinsson po tym golu. Miał piłkę na prawej nodze, oddał strzał, ale nie trafił w okienko bramki Ochoi.

53 min.

Kolejna okazja, tym razem nieskuteczna. Forsberg nie ma dziś dobrze nastawionego celownika.

50 min.

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLl dla Szwecji! Augustinsson trafia na 1:0! Na ten moment Szwecja jest w 1/8 finału!

50 min.

Teraz to Meksykanie reklamują zagranie piłki ręką przez Forsberga. Sędzia jednoznacznie pokazał, że nic nie było.

49 min.

Granqvist jest dziś - jak na razie - nie do przejścia dla Meksykanów.

47 min.

W przerwie Szwedzi na pewno poznali wynik spotkania Niemców. To może dać im dodatkową motywację o wzmożonych ataków.

46 min.

Zaczynamy! Obie ekipy bez zmian.

45+3 min.

KONIEC pierwszej połowy. Oglądamy szybki mecz, ale bez goli. Wracamy za ok. kwadrans.

45+2 min.

Mógł być gol do szatni, i to dla Szwecji! Marcus Berg uderza jednak w boczną siatkę.

45+2 min.

Przycisnęli Meksykanie. Szybka, składna akcja Veli z Gallardo, ale tam znowu "czyści" Granqvist.

45 min.

Sędzia dolicza 2 minuty.

45 min.

Strzał Lauyna, z którego wyszło podanie. Przeciął je jednak Olsen.

43 min.

Nieudane zagranie Larssona. Piłka dla rywali.

41 min.

Bardzo ładna akcja Meksyku. Gallardo dośrodkował w pole karne, ale do piłki spóźnił się Lozano. Sędzia odgwizdał jeszcze przewinienie skrzydłowego "El Tri".

39 min.

Kolejna próba Veli. Zejście do środka i uderzenie, ale znów niecelnie. Meksykanie dużo strzelają, tylko jeszcze ani razu nie trafili w światło bramki.

38 min.

Długa akcja Meksykanów. Szwedzi jednak bardzo dobrze przesuwali i wypychali rywali, nie pozwalając mu oddać strzału.

36 min.

Nieudany strzał Lozano.

35 min.
33 min.

Bardzo dobra akcja Szwedów i niepotrzebna próba popisu Forsberga. Pomocnik RB Lipsk próbował nożyc i wyszło to dość pokracznie.

33 min.

Chwila uspokojenia. Meksykanie od początku konstruują akcję.

31 min.

Ochoa broni uderzenie Berga. Znakomity refleks!

30 min.

Nie ma karnego! Szwedzi dalej protestują.

29 min.

Jest konsultacja... Idzie obejrzeć powtórkę i...

28 min.

Szwedzi protestują. Domagają się karnego za zagranie piłki ręką przez Chicharito. Chyba mają rację...

26 min.

Żółta kartka dla Larssona za niebezpieczne zagranie w nogi Lozano. Jeśli Szwecja awansuje, to pomocnik będzie odpoczywał, bo było to jego drugie napomnienie w turnieju.

25 min.

W rewanżu ładną akcję przeprowadzili Szwedzi, niestety dla nich znowu bez uderzenia.

23 min.

Przycisnęli Meksykanie po tym rzucie rożnym. Guardado zdecydował się wreszcie na strzał i nie była to dobra decyzja.

22 min.

Składna akcja Meksyku. Vela mocno dośrodkowywał, ale do piłki najwyżej wyskoczył Granqvist. Korner.

20 min.

Chicharito faulowany przez Granqvista. To była podobna sytuacja do tej, w której kartkę obejrzał Gallardo. Napomnienia Szweda jednak nie ma.

18 min.

Świetna odpowiedź Szwedów, zabrakło tylko celnego uderzenia Forsberga. Bardzo aktywny od początku jest rozgrywający RB Lipsk

17 min.

Fatalna strata Szwedów przed własną szesnastką mogła ich drogo kosztować. Plasowany strzał Veli nieznacznie minął słupek bramki Olsena.

15 min.

Pozycyjny atak Szwecji zakończony strzałem w trybuny Forsberga.

12 min.

Blisko Szwedzi! Przewrotką uderzał Berg, ale nieznacznie się pomylił. Piłka przeszła po ręce rywala, jednak nie było podstaw ku podyktowaniu karnego.

10 min.

Herrera ryzykował kartkę po uderzeniu Ekdala. Sędzia jednak go oszczędził.

10 min.

Meksykanie wreszcie przenieśli ciężar gry na połowę rywala. Oddali nawet strzał za sprawą Layuna, ale niecelny.

8 min.

Trzeba jednak pamiętać, że Meksykanie mogą grać na remis, bo jeden punkt zapewnia im 1. miejsce.

7 min.

Meksykanie jeszcze bez żadnej szansy. Rzadko opuszczają własną połowę.

5 min.

Forsberg uderzał z ostrego kąta, ale zbyt centralnie, by zaskoczyć Ochoę.

4 min.

Arbiter wskazał, że Ochoa łapał piłkę poza linią pola karnego. Błąd sędziego! Na szczęście nie pokazał kartki, ale i tak będzie dobra okazja dla Szwedów.

3 min.

Bardzo dobry początek tego meczu w wykonaniu Szwedów. Mocno zaczęli, odważnie wyszli do rywali i od razu próbują zdobyć gola.

2 min.

Bardzo groźnie było pod bramką Meksyku! Bliski szczęścia był Granqvist.

1 min.

Już pierwszy faul i żółta kartka dla Gallardo! To był mniej więcej 15 sekunda.

1 min.

Grają! Zaczęli Szwedzi.

15:53

Spotkanie odbędzie się w Jekaterynburgu. Obie drużyny już na murawie. Słuchamy hymnów.

15:32

Najpierw ich krytykował, a teraz zagrzewa do walki. Zlatan Ibrahimović trzyma kciuki za swoich kolegów wierząc w ich awans.

15:28

Tak prezentują się składy Szwecji i Meksyku. "El Tri" wystarczy remis, aby zapewnić sobie awans i pierwsze miejsce. Z drugiej strony porażka może wykluczyć ich z turnieju. Szwedzi muszą wygrać albo liczyć na korzystne wieści ze spotkania Niemców z Koreą.

15:22

O losach Meksyku, Szwecji i Niemiec może decydować klasyfikacja fair play.

15:20

Każda z czterech drużyn może jeszcze awansować do 1/8 finału. Więcej o sytuacji w grupie F w artykule poniżej.

Zapraszamy na relacje z pierwszych środowych spotkań mundialu w Rosji. Ok. godz. 18 zapadną rozstrzygnięcia w arcyciekawej grupie F. Równolegle toczyć się będzie starcie Niemcy - Korea Płd.