Mecz Polska - Chile w przerwie festiwalu w Opolu

Krzysztof Sobczak
22.05.2018 10:19
Mecz Polska - Chile w TVP 1
fot. Pawel Skraba/REPORTER/EastNews

Mecz Polska - Chile oraz 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędą się tego samego dnia - 8 czerwca. Prawa do transmisji obu wydarzeń ma Telewizja Polska, w związku z czym podjęto dość zaskakującą decyzję.

Zagłosuj

Kto wygra mecz Polska - Chile?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Co ciekawe, choć TVP dysponuje kilkoma ogólnopolskimi antenami, zarówno mecz, jak i pierwszy dzień festiwalowy ["Opole" potrwa od 10 czerwca - przyp. red.] będzie można obejrzeć w TVP 1. Spotkanie Polska - Chile rozpocznie się o godz. 20:45, natomiast koncert o godz. 20. Telewizja Polska i na to znalazła rozwiązanie.

Zobacz także

Polska - Chile i festiwal w Opolu: Gdzie obejrzeć?

Jak informują wirtualnemedia.pl, koncert "Przebój na Mundial" zostanie podzielony na dwie części (20-20:45 oraz 22:35- ok. 23:35), a "w przerwie" stacja pokaże mecz Polska - Chile, przedostatni test biało-czerwonych przed wylotem do Rosji na MŚ 2018. Przed północą w Opolu odbędą się jeszcze "Debiuty".

MŚ 2018: Dwa testy reprezentacji Polski - z Chile i Litwą

Drużyna narodowa Chile nie zakwalifikowała się na mundial, ale to wciąż jedna z najsilniejszych ekip w Ameryce Południowej. Spotkanie odbędzie się w Poznaniu. Cztery dni później, 12 czerwca, biało-czerwoni zmierzą się z Litwą na PGE Narodowym w Warszawie.

W MŚ 2018 podopieczni Adama Nawałki zagrają w grupie H. Na otwarcie odbędzie się mecz Polska - Senegal (19 czerwca), następnie Polska - Kolumbia (24 czerwca), a na zakończenie fazy grupowej Polska - Japonia (28 czerwca).

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl/KS