Zamknij

Lekarz kadry: Kamil Glik prawdopodobnie nie uniknie operacji

Krzysztof Sobczak
04.06.2018 23:12
Kamil Glik może nie pojechać na MŚ 2018
fot. Łuksz Solski / EastNews

Lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski na łamach "Łączy nas piłka" opowiedział o sytuacji Kamila Glika. - Nie wygląda to dobrze - mówi wprost doktor.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Stoper AS Monaco nabawił się kontuzji barku na ostatnim treningu przed ogłoszeniem kadry na MŚ 2018. Natychmiast udał się do szpitala do Przemyśla, gdzie stwierdzono uszkodzenie więzozrostu barkowo-obojczykowego. We wtorek uda się do Nicei, gdzie przejdzie konsultację medyczną.

Zobacz także

Kontuzja Kamila Glika

Niestety z obozu reprezentacji Polski nie płynął optymistyczne wieści. Wręcz przeciwnie - Jacek Jaroszewski twierdzi, że Glik najprawdopodobniej nie uniknie operacji, a po wszystkim czeka go 5-, 6-tygodniowa przerwa. To by oznaczało koniec marzeń o wyjeździe na mundial.

- Sytuacja Kamila nie wygląda dobrze. Z wyjazdem na MŚ może być trudno. Może być potrzebny zabieg operacyjny. Zostawiamy rąbek tajemnicy i czekamy do czwartku - powiedział i dodał: - Jeśli diagnoza o Gliku się potwierdzi to czeka go przerwa co najmniej 5-6 tygodni.

- Jeśli uszkodzenie nie jest całkowite to coraz częściej ten uraz leczy się nieoperacyjnie. Do tego potrzebny jest specjalny stabilizator z nieznacznym ograniczeniem ruchu. Zobaczymy, co będzie - przyznał Jaroszewski.

- Brałem pod uwagę, że Kamil jest inny i próg bólu ma wyższy niż większość ludzi. Ale to nie zależy od czucia bólu - podkreślił lekarz.

Jeśli Kamil Glik nie będzie zdolny do wyjazdu na mistrzostwa świata, w kadrze zastąpi go Marcin Kamiński z VfB Stuttgart. Decyzja ma zapaść najpóźniej w środę rano.

MŚ 2018: Kiedy gra Polska?

Mundial 2018 w Rosji rozpocznie się 14 czerwca, ale biało-czerwoni pierwszy mecz rozegrają pięć dni później. Po meczu Polska - Senegal podopiecznych Adama Nawałki czeka spotkanie Polska - Kolumbia, a na zakończenie zmagań w grupie H Polska - Japonia.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/KS