Zbigniew Boniek skomentował zwolnienie selekcjonera Hiszpanii

14.06.2018 09:29
xxx sport

Zbigniew Boniek popiera decyzję szefa Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej (RFEF) Luisa Rubialesa o zwolnieniu z funkcji selekcjonera Julena Lopeteguiego. - Każdy normalny związek zrobiłby to samo - napisał prezes PZPN na Twitterze.

Zbigniew Boniek komentuje zwolnienie Lopeteguiego fot. PAP
Zagłosuj

Czy Julen Lopetegui słusznie został zwolniony?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Skandal w hiszpańskiej piłce? Jaki? - pyta Boniek w swoim wpisie. I dodaje, że reakcja Rubialesa nie była przesadzona, lecz adekwatna do sytuacji.

W komentarzach kibice dopytywali, czy gdyby w podobnej sytuacji znalazł się Adam Nawałka, także straciłby pracę, jednak nie doczekali się odpowiedzi.

Lopetegui zwolniony na dwa dni przed meczem MŚ 2018

Przypomnijmy. We wtorek Real Madryt poinformował, że po mundialu w Rosji stery w tym klubie przejmie selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Julen Lopetegui, który zastąpi na stanowisku trenera Zinedine'a Zidane'a. Negocjacje były tajne, wiedziały o nim tylko cztery osoby i nie było w tym gronie przedstawiciela federacji. To rozwścieczyło Luisa Rubialesa, który niespełna 24 godziny później zwolnił Lopeteguiego nie zważając na fakt, że dwa dni później (15 czerwca) rozegra swój pierwszy mecz na MŚ 2018 przeciwko Portugalii.

Mecz Hiszpania - Portugalia na żywo będzie można śledzić na radiozet.pl.

Tymczasowym selekcjonerem został były znakomity obrońca Realu Madryt Fernando Hierro.

RadioZET.pl/KS

Oceń