MŚ 2018: W piątek Nawałka skreśli kilku zawodników z szerokiej kadry

17.05.2018 16:33
xxx sport

W piątkowe południe selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Adam Nawałka zmniejszy skład na mistrzostwa świata w Rosji. 35-osobowa obecnie kadra zostanie okrojona prawdopodobnie do 28 nazwisk. Trzy dni później rozpocznie się zgrupowanie w Juracie.

Adam Nawałka wykreśli kilku raczy z szerokiej kadry na MŚ 2018 fot. Łukasz Kalinowski / EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Ogłoszenie listy zawodników, którzy będą przygotowywać się do mistrzostw świata na obozach w Juracie i Arłamowie jutro w południe. Jutro okaże się również jaka liczba piłkarzy weźmie w nich udział" - napisał na Twitterze rzecznik prasowy reprezentacji Jakub Kwiatkowski. Szeroką kadrę selekcjoner ogłosił w miniony piątek.

MŚ 2018: Zgrupowanie w Juracie, potem w Arłamowie

Zgrupowanie w Juracie (treningi na boisku w Jastarni), mające nieco luźniejszy charakter, rozpocznie się w poniedziałek, ale część sztabu kadry pojawi się tam już w niedzielę. Zawodnikom będą mogły towarzyszyć rodziny.

W Juracie przebywać będą przede wszystkim piłkarze, którzy wracają po kontuzjach lub z innych powodów grali niewiele w ostatnich miesiącach. Czyli ogólnie ci, którzy nie byli w regularnym rytmie meczowym. Z informacji PAP wynika, że pojawi się też Jakub Błaszczykowski, który do poniedziałku ma jeszcze obowiązki w klubie. Jego VFL Wolfsburg rozgrywa mecze o utrzymanie w Bundeslidze (17 i 21 maja).

28 maja rozpocznie się już "właściwe" zgrupowanie, w Arłamowie. Scenariusz jest identyczny jak przed mistrzostwami Europy 2016 we Francji.

Ostateczny, 23-osobowy skład kadry trener Nawałka ma ogłosić 4 czerwca.

Mundial 2018: Polka w grupie H

Przed mundialem biało-czerwonych czekają jeszcze dwa mecze kontrolne. 8 czerwca w Poznaniu ich rywalem będzie Chile, a cztery dni później zagrają w Warszawie z Litwą. Następnego dnia kadra Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi.

Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Wówczas na Łużnikach w Moskwie gospodarz Rosja zmierzy się z Arabią Saudyjską.

Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń