Zamknij

TVP Sport w telewizji naziemnej na czas MŚ 2018

Krzysztof Sobczak
28.05.2018 19:16
TVP Sport w telewizji naziemnej na czas MŚ 2018
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/EASTNEWS

Telewizja Polska posiada wyłączne prawa do transmisji meczów mistrzostw świata Rosja 2018. Nadawca nie zgodził się, by inne stacje mogły pokazywać spotkania mundialu w internecie, ale i tak zapunktował u kibiców.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na czas MŚ 2018 kanał TVP Sport, który podczas turnieju w całości będzie poświęcony piłce nożnej, znajdzie się w telewizji naziemnej (dok. trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej), a to oznacza, że będzie dostępny za darmo dla każdego. Zastąpi TVP Rozrywka, bo włodarze nie dogadali się w sprawie udostępnienia dodatkowego slotu.

Zobacz także

TVP Sport w telewizji naziemnej będzie dostępne w jakości SD. W kablówkach i na platformach cyfrowych pozostanie w jakości HD, ale wtedy - tak jak do tej pory - trzeba będzie za niego zapłacić.

Mundial 2018 w TVP

Mistrzostw świata Rosja 2018 odbędą się w dniach 14 czerwca - 15 lipca. Wszystkie spotkania będzie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej. W TVP Sport, oprócz spotkań, będzie można oglądać wielogodzinne studio.

MŚ 2018: Mecze reprezentacji Polski

Biało-czerwoni na mundialu 2018 zagrają po raz pierwszy od 2006 roku. Na otwarcie zmagań w grupie H, 19 czerwca, odbędzie się mecz Polska - Senegal, pięć dni później Polska - Kolumbia, a na zakończenie tej części rywalizacji, 28 czerwca, Polska - Japonia.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/DGP/KS