Zamknij

W rodzinnej miejscowości Adama Nawałki powstanie strefa kibica na czas MŚ 2018

Krzysztof Sobczak
06.06.2018 17:12
Strefa kibica w miejscowości Adama Nawałki
fot. PAP

W podkrakowskiej Rudawie, gdzie mieszka trener reprezentacji Polski Adama Nawałka, powstanie Strefa Kibica, w której będzie można wspólnie przeżywać emocje związane z występami biało-czerwonych na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nawałka urodził się w Krakowie, ale mieszka w liczącej 1800 mieszkańców Rudawie, oddalonej około 10 kilometrów od stolicy Małopolski. W tej miejscowości występy piłkarskiej reprezentacji przeżywa się więc w wyjątkowy sposób.

Zobacz także

- Postanowiliśmy naszym mieszkańcom, ale także i gościom, dać możliwość wspólnego oglądania spotkań Polaków. Tak narodził się pomysł utworzenia strefy kibica. Zostanie ona zlokalizowana na placu obok stadionu naszego klubu LKS Orlęta Rudawa. Rozbijemy tam wielki namiot, ustawimy już zamówiony duży ekran oraz odpowiednie nagłośnienie. Wstęp będzie oczywiście za bezpłatny. Zapraszamy wszystkich chętnych – powiedział wójt Rudawy Marcin Cieślak.

Strefa kibica w Rudawie: Jakie mecze?

W rudawskiej strefie kibica będzie można oglądać tylko mecze z udziałem polskiej reprezentacji. Organizatorzy liczą, że biało-czerwoni będą grać na mundialu jak najdłużej. Polacy swój udział w turnieju zainaugurują meczem z Senegalem 19 czerwca.

- Wtedy nastąpi otwarcie naszej strefy. Chcemy zaprosić ojca naszego selekcjonera – Adama Nawałkę seniora. Przygotowujemy też niespodzianki dla kibiców – wyjawił sołtys Rudawy.

MŚ 2018: Kiedy mecze Polski?

Reprezentacja Polski w Arłamowie przygotowuje się do MŚ 2018. Na mundialu biało-czerwoni zagrają w grupie H. Turniej rozpoczną dopiero 19 czerwca od meczu Polska - Senegal, pięć dni później odbędzie się spotkanie Polska - Kolumbia, a na zakończenie fazy grupowej Polska - Japonia. Wcześniej podopieczni Adama Nawałki rozegrają jeszcze dwa sparingi - 8 czerwca w Poznaniu z Chile i 12 czerwca w Warszawie z Litwą.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS