Zamknij

Robert Lewandowski w ogniu krytyki: Nie jest napastnikiem, za jakiego go mamy

Maciej Walasek
01.07.2018 10:38
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski odpadła z mistrzostw świata w Rosji już po fazie grupowej. Drużynie biało-czerwonych nie pomógł nawet Robert Lewandowski, który był cieniem samego siebie. Po przeanalizowaniu jego gry, brytyjski dziennik „The Independent” skrytykował 29-latka.

MUNDIAL 2018 - GRUPY, TABELE, DRABINKA. Zobacz wszystkie grupy MŚ

Eksperci brytyjskiego dziennika podkreślili, że Robert Lewandowski grał na trzech dużych imprezach i strzelił tylko dwie bramki. „The Independent” podkreśla, że Polacy liczyli na zdecydowanie więcej zwłaszcza, że kapitan naszej kadry świetnie spisywał się w eliminacjach. Po wielkich nadziejach, podopieczni Adama Nawałki skończyli swoją przygodę z mundialem już po trzech meczach.

Zobacz także

Chociaż napastnik Bayernu Monachium został najlepszym strzelcem eliminacji, na których strzelił 16 goli, nie był w stanie pomóc, kiedy reprezentacja najbardziej go potrzebowała.

Zagłosuj

Czy krytyka jaka spadła na Roberta Lewandowskiego jest słuszna?

Liczba głosów:

- Nie był w stanie strzelać, kiedy jego kraj najbardziej go potrzebował – czytamy w dzienniku. - Mecz z Senegalem był katastrofą. Jednym z głównych problemów dla Polski było zdobywanie goli przez Roberta Lewandowskiego.

- Być może Lewandowski nie jest tak wspaniałym napastnikiem, za jakiego go mamy – zakończyli.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/independent.co.uk/MW