Robert Lewandowski pod wrażeniem postępów Jana Bednarka

Krzysztof Sobczak
04.06.2018 18:26
Robert Lewandowski chwali Jana Bednarka
fot. Łukasz Solski / EastNews

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski z dużym uznaniem wypowiedział się o postawie stopera Southampton, Jana Bednarka. - „On zrobił na mnie największe wrażenie na treningach - ocenił snajper Bayernu Monachium.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

22-letni środkowy obrońca jest jednym z największych wygranych ostatnich miesięcy. Dopiero w kwietniu zaczął regularnie grać w Southampton, przeciwko Chelsea Londyn strzelił swojego debiutanckiego gola na angielskich boiskach, a teraz znalazł się w kadrze na MŚ 2018. Na zgrupowaniu w Arłamowie zaprezentował się tak dobrze, że pochwalił go najlepszy polski piłkarz, Robert Lewandowski.

Zobacz także

- „On zrobił na mnie największe wrażenie na treningach, jeżeli chodzi o postęp w ostatnich dwóch latach. W Southampton zaczął grać dopiero w końcówce sezonu i widać, jak się rozwinął. Fajnie, że jest na horyzoncie ktoś, kto zaczyna pukać do kadry i może do niej szybko wejść. Z oceną pozostałych trzeba poczekać do mundialu” -– ocenił.

MŚ 2018: Kontuzja Glika

Niewykluczone, że w obliczu ewentualnej absencji Kamila Glika Bednarek będzie pierwszym wyborem selekcjoner Adama Nawałki. Pewniakiem na środku defensywy jest Michał Pazdan, ale u jego boku powstanie wakat, który mogą zająć Thiago Cionek lub właśnie Bednarek. Ten pierwszy jest już sprawdzonym "żołnierzem" trenera, drugi natomiast cały czas pracuje na swoją markę.

MŚ 2018: Mecze reprezentacji Polski

Do pierwszego meczu biało-czerwonych pozostały ponad dwa tygodnie. 19 czerwca odbędzie się mecz Polska - Senegal, pięć dni później Polska - Kolumbia, a na zakończenie zmagań w grupie H Polska - Japonia.

RadioZET.pl/PAP/KS