Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rosyjska deputowana namawia obywateli, by unikali seksu z kibicami z innych krajów

14.06.2018 15:04
xxx sport

Rosyjska deputowana Tamara Pletnyowa zaapelowała do obywateli, by podczas piłkarskich mistrzostw świata 2018 unikali kontaktów seksualnych z kibicami z innych krajów. Swoją wypowiedź motywuje... dobrem dzieci.

Rosyjska deputowana namawia obywateli, by unikali seksu z kibicami z innych krajów fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Na pewno będą dziewczęta, które spotkają różnych mężczyzn. Może wyjdą za mąż, może nie. Jeśli zajdą w ciążę, to dzieci będą cierpieć, tak jak cierpiały po Igrzyskach Olimpijskich w 1980 roku - przekonuje kierująca Komisją ds. Rodziny, Kobiet i Dzieci w izbie niższej parlamentu Pletnyowa. Dodaje, że "nie chodzi o nacjonalizm, ale lepiej jest, kiedy dziecko ma rodziców tej samej rasy".

Na tym nie poprzestała: - Powinniśmy rodzić nasze własne dzieci. Deputowana nie wypowiedziała się na temat używania prezerwatyw.

MŚ 2018: Nietrafiony apel deputowanej

Jak pokazują badania, to kibice z innych krajów powinni bardziej się obawiać kontaktów seksualnych z Rosjanami, niż odwrotnie, bo to właśnie w Rosji panuje największa epidemia HIV w Europe i występuje najwyższy wskaźnik wzrostu na świecie. Ponad połowa nowych infekcji następuje w wyniku stosunków heteroseksualnych.

Mistrzostwa świata w Rosji rozpoczną się 14 czerwca. RadioZET.pl zaprasza na relację na żywo z ceremonii otwarcia, a następnie z meczu otwarcia Rosja - Arabia Saudyjska.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Independent/sport.pl/KS

Oceń