Zamknij

Kłopotliwy tatuaż Sterlinga. Kibice chcą wyrzucenia go z kadry na MŚ 2018

Krzysztof Sobczak
29.05.2018 12:07
Raheem Sterling wytatuował sobie karabin
fot. AP/EastNews

Raheem Sterling może mieć problemy przez... tatuaż. Niektórzy kibice chcą nawet wymusić na selekcjonerze reprezentacji Anglii, by ten wykluczył skrzydłowego z kadry na mistrzostwa świata Rosja 2018.

Zagłosuj

Czy Raheem Sterling powinien usunąć ten tatuaż?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Gareth Southgate nie bawił się w ogłaszanie szerokiej kadry i od razu powołał 23 piłkarzy na MŚ 2018. W tym gronie znalazł się Raheem Sterling, który ma być motorem napędowym ofensywnych poczynań "Synów Albionu". Na razie jednak skrzydłowy Manchesteru City musi się gęsto tłumaczyć ze swojego nowego tatuażu, bo opinia publiczna domaga się wykluczenia go z kadry. Za co?

Zobacz także

MŚ 2018: Tatuaż Sterlinga

23-latek pochwalił się w mediach społecznościowych zdjęciem z treningu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie tatuaż, jaki piłkarz zrobił sobie na łydce. Przedstawia on... karabin M16. To nie spodobało się wielu kibicom i organizacjom nawołującym do wprowadzenia zakazu posiadania i używania broni.

Zdaniem Luly Cope, która założyła stowarzyszenie Matki Przeciwko Broni, Sterling powinien być wzorem do naśladowania, a nie gloryfikować stosowanie przemocy.

- Ten tatuaż jest odrażający. Raheem powinien puknąć się w głowę ze wstydu - powiedziała kobieta. Zażądała, by reprezentant Anglii usunął lub przykrył ten tatuaż. Sterling odpiera jednak zarzuty.

MŚ 2018: Sterling nie pojedzie na mundial?

Raheem Sterling nie pozostał głuchy na te oskarżenia i w rozmowie z "The Sun" wyjaśnił powody, dla których zdecydował się na taki krok.

- Kiedy miałem dwa lata, mój tata został zastrzelony na Jamajce. Obiecałem sobie, że nigdy nie dotknę broni - powiedział 23-latek. Dodał, że tatuaż nie jest jeszcze ukończony.

Sterling
fot. InstaStory/Raheem Sterling

MŚ 2018: Z kim gra Anglia?

W mistrzostwach świata Rosja 2018 Anglicy zagrają w grupie G i nie powinni mieć problemu z awansem. W stawce są Tunezja oraz Panama, a także Belgia, z którą "Synowie Albionu" mogą powalczyć o 1. miejsce.

Warto przypomnieć, że w 1/8 finału z drużynami z grupy G spotkają się ekipy z grupy H, w której jest reprezentacja Polski.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/The Sun/Wprost/KS