Zamknij

Adrien Rabiot "wypisał się" z listy rezerwowych. Na mundial nie pojedzie

Krzysztof Sobczak
24.05.2018 17:11
Adrien Rabiot nie jedzie na MŚ 2018
fot. imago/PanoramiC/EAST NEWS

Adrien Rabiot nie znalazł się w 23-sobowej kadrze Francji na mistrzostwa świata Rosja 2018, ale był na liście rezerwowej. W przypadku kontuzji jednego z pomocników mógł liczyć na powołanie, ale - jak się okazuję - sam się "wypisał" z wyjazdu na mundial.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Didier Deschamps umieścił na liście rezerwowej aż 11 zawodników, w tym m.in. Anthony'ego Martiala, Kingsleya Comana czy Alexandre'a Lacazette. Wszyscy otrzymali specjalne rozpiski treningowe, aby byli w pełni przygotowani na "awaryjne" powołanie do kadry "Trójkolorowych". Rabiot odmówił jednak, napisał list do rodzimej federacji z prośbą o wykreślenie go z tej grupy i poinformował, że... jedzie na urlop.

Zobacz także

Jak skwitował "Le Parisien", 23-letni pomocnik PSG obraził się na selekcjonera za brak powołania i zrezygnował z wyjazdu na mistrzostwa świata Rosja 2018.

Rabiot nie pojedzie na mundial

Francuski Związek Piłki Nożnej (FFF) wydał specjalny komunikat w tej sprawie. Szef federacji nie ukrywa, że jest zaskoczony decyzją piłkarza.

"Adrien Rabiot jest wysokiej klasy piłkarzem i ujmującym chłopcem, który zawsze zachowywał się dobrze w reprezentacjach wszystkich szczebli. Jego reakcja jest więc bardzo zaskakująca. Jego rozczarowanie nie powinno prowadzić do poddania się i rezygnacji z kadry" - napisał prezydent FFF, Noel Le Graet.

"Bycie częścią reprezentacji Francji, w trzydziestce najlepszych piłkarzy w kraju, to przywilej w karierze każdego zawodnika" - czytamy.

"Adrien podjął złą decyzję. Sam siebie ukarał" - kończy szef FFF.

Rabiot mógł jechać na MŚ 2018

Adrien Rabiot mógł liczyć na wyjazd na mundial tylko w przypadku kontuzji innego z pomocników, którzy znaleźli się w 23-osobowej kadrze, a więc: Kante, Pogby, Matuidiego, Tolisso oraz N'Zonziego. Wszyscy mają zbliżony profil do gracza PSG, a zatem to on najpewniej byłby pierwszym wyborem Deschampsa przy ewentualnych urazach podstawowych reprezentantów. Sam z tej szansy zrezygnował.

Na MŚ 2018 Francja zagra w grupie C z Danią, Peru i Australią.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/FFF/Squawka/KS