Zamknij

MŚ 2018: Polskie MSZ ostrzega przed zamachami terrorystycznymi

Krzysztof Sobczak
29.05.2018 11:27
MSZ ostrzega przed zamachami w Rosji
fot. Kyodo/EAST NEWS

MSZ apeluje o zachowanie ostrożności podczas podróży do Rosji. Resort zaznacza, że występuje tam zagrożenie zamachami terrorystycznymi, które może wzrosnąć w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej. Odbędą się one w dniach 14 czerwca - 15 lipca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wydane we wtorek ostrzeżenie jest najniższego stopnia w czterostopniowej skali stosowanej przez resort.

Zobacz także

"W Rosji występuje zagrożenie zamachami terrorystycznymi. Może ono wzrosnąć w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w dniach 14.06-15.07. Nie można wykluczyć ataków w miastach-gospodarzach turnieju. Ostrożność należy zachować w szczególności na stadionach, w strefach kibica i ich okolicach, a także w środkach transportu publicznego" - zaznacza MSZ.

MŚ 2018: Ostrzeżenia przed podróżą do Rosji

Resort ostrzega także przed podróżami w rejon Północnego Kaukazu, tj. do republik: Karaczajo-Czerkiesji, Kabardo-Bałkarii, Osetii Północnej, Inguszetii, Czeczenii, Dagestanu.

MSZ podkreśla, że Polska podobnie jak inne państwa uznaje Krym za "integralną część Ukrainy". "Bezprawna aneksja tej części terytorium Ukrainy przez Rosję uniemożliwia udzielanie przebywającym tam obywatelom polskim pomocy konsularnej. W związku z powyższym MSZ kategorycznie odradza podróże na Krym" - głosi komunikat resortu.

Resort spraw zagranicznych apeluje także o zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz. Jest to system rejestracji podróży pomagający zlokalizować podróżnych z Polski, w razie potrzeby umożliwiający także organizację odpowiedniej pomocy.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS