Łukasz Teodorczyk największym wygranym zgrupowania w Juracie

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka nie jest skłonny do chwalenia poszczególnych graczy; często mówi za to o kolektywie i założeniach taktycznych całej drużyny. Po zgrupowaniu w Juracie zrobił jednak wyjątek.

Zagłosuj

Czy Łukasz Teodorczyk powinien pojechać na MŚ 2018?

Liczba głosów:

Zgrupowanie w Juracie miało charakter regeneracyjny, jednak kadrowicze i tak odbyli jeden sparing. W piątek 25 maja pokonali III-ligowy KP Starogard Gdański 6:0. Formą błysnął Łukasz Teodorczyk.

- To był mecz kontrolny. Jedną połowę rozegraliśmy z trójką środkowych obrońców, a drugą z dwójką. Bardzo dobry występ zaliczył Łukasz Teodorczyk. Grał 45 minut i strzelił trzy bramki. Dużo to wniosło jeśli chodzi o rywalizację napastników w kontekście wyjazdu na mundial - powiedział selekcjoner na konferencji prasowej.

MŚ 2018: Kto w kadrze na mundial?

Z Juraty drużyna narodowa przeniosła się do Arłamowa, gdzie odbędzie się właściwy etap przygotowań do mistrzostw świata Rosja 2018. O bilety na mundial walczy 32 zawodników, w tym pięciu napastników. Wydaje się, że pewni wyjazdu mogą być Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Dawid Kownacki. Selekcjoner najprawdopodobniej zabierze na czterech snajperów, a to oznacza, że o jedno wolne miejsce walczą Kamil Wilczek i Łukasz Teodorczyk.

Ze słów Adama Nawałki wynika, że bliżej tego celu jest napastnik Anderlechtu Bruksela.

MŚ 2018: Kiedy gra Polska?

Mistrzostwa świata 2018 w Rosji odbędą się w dniach 14 czerwca - 15 lipca. Biało-czerwoni zagrają w grupie H, a mundial dla podopiecznych Adama Nawałki rozpocznie się 19 czerwca. Wówczas odbędzie się mecz Polska - Senegal. Na 24 czerwca zaplanowano spotkanie Polska - Kolumbia, a na 28 czerwca Polska - Japonia.